Karantinas baigiasi: netrukus galės atsidaryti vaikų darželiai, visi grožio salonai, odontologijos kabinetai, sporto klubai ir net biurai, bet ne restoranai

Trečiadienį Vyriausybė iki mėnesio pabaigos pratęsė karantiną bei numatė nemažai režimo palengvinimų, pagrindiniai kurių įsigalios nuo gegužės 18 dienos.

Vyriausybė nusprendė, kad nuo tada saugu atsiverti vaikų darželiams, grožio salonams, pamažu atnaujinti veiklą odontologijos klinikoms. Tuo pat metu bus leista su gydytojo leidimu lankyti ligonius, o vyrams dalyvauti gimdymuose. Nuo gegužės 18-tosios bus leidžiami nedideli renginiai lauke, o mėnesio pabaigoje – ir viduje. Apie restoranų, kavinių ir barų veikimą viduje kol kas kalbos nėra.

Anot laikino Ekonomikos ir inovacijų ministerijos vadovo Žygimanto Vaičiūno sprendimai dėl tolesnio restoranų, kavinių ir barų veiklos atlaisvinimo turėtų būti priimti „dar gegužės mėnesį“.

Trečiadienio posėdyje Vyriausybė be diskusijų bendru sutarimu nusprendė karantiną pratęsti iki gegužės 31 dienos. Taip pat nuspręsta, kad nuo gegužės 15-tos dienos Lietuvos piliečiai be suvaržymų galės keliauti į Latviją ir Estiją. Patekimo į Lenkiją sąlygos taip pat švelninamos, tačiau turistams ar tiesiog norintiems apsipirkti dar teks palaukti. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Svarbiausi Vyriausybės sprendimai:

Nuo gegužės 11 dienos:

leisti visų transporto priemonių valdymo įgūdžių ir gebėjimų teorinius mokymus bei egzaminus, jei naudojamos apsaugos priemonės ir laikomasi saugumo reikalavimų;

leisti užsienio kalbos mokėjimo vertinimo egzaminus, jei asmuo stoja į užsienio aukštąsias mokyklas, egzamine negali dalyvauti daugiau kaip 10 asmenų, vienam žmogui tenka 10 kvadratinių metrų plotas, o atstumas tarp žmonių ne mažesnis nei 2 metrai.

Nuo gegužės 18 dienos:

leisti atsidaryti vaikų darželiams – atnaujinamas ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas.

odontologijos kabinetai galės atnaujinti paslaugų teikimą, tačiau prieš atidarymą jie privalės parengti planą, kaip saugiai etapais bus atnaujinamas paslaugų teikimas ir jį pateikti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui;

leisti teikti visas grožio paslaugas, bet ribojant klientų srautą, kad vienam klientui tektų ne mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų plotas;

darbuotojai galės pamažu grįžti į biurus;

valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės įmonėse darbą organizuoti ir klientus aptarnauti užtikrinant higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmens apsaugos priemonėmis sąlygas arba nuotoliniu būdu.

Anksčiau buvo reikalauta dirbti iš namų, nebent nėra kitos išeities.

„Privačiam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje“, – rašoma Vyriausybės priimtame dokumente.

Ankstesnių draudimų nutarta nebetaikyti individualioms sporto veikloms, fizinio aktyvumo pratyboms, kai jas veda treneris, ir kai jose dalyvauja ne daugiau kaip 6 asmenys, išskyrus artimus giminaičius. Vienam žmogui turi būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų plotas, o tarp žmonių privalo būti ne mažesnis kaip 10 metrų atstumas.

Atnaujinamas ligonių lankymas, bet tik – su gydytojo leidimu. Beje, anot vyriausybės nutarimo, atsivers galimybė vyrams dalyvauti gimdyme.

Leisti renginius po atviru dangumi, jei juose dalyvauja ne daugiau kaip 30 žmonių. Vienam asmeniui turi būti užtikrinamas 10 kvadratinių metrų plotas, turi būti išlaikytas 2 metrų atstumas tarp asmenų.

Leidžiama veikla vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose.

Naikinamas įpareigojimas savivaldybėms užtikrinti vaikų, senukų ir neįgaliųjų priežiūrą.

Nuo gegužės 30 dienos:

leisti renginius ir uždarose erdvėse, kai renginyje dalyvauja ne daugiau nei 30 dalyvių; vienam asmeniui turi būti užtikrinamas 10 kvadratinių metrų plotas, turi būti išlaikytas 2 metrų atstumas tarp asmenų.

Vyriausybė trečiadienį taip pat nusprendė, kad veido apsaugos priemonių nereikia dėvėti maudantis vandens telkiniuose arba pramogaujant ant vandens. Nors dar šalta, ši nuostata įsigalios nuo ketvirtadienio. Nuo ketvirtadienio taip pat leidžiama sportiniais, pramoginiais ar kitokiais laivais bei vandens transporto priemonėmis gabenti daugiau nei 2 žmones, užtikrinant ne mažesnį kaip 1 metro atstumą tarp jų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s