Kasčiūnas ir Ažubalis pasiūlė atmintinų dienų sąrašą papildyti “TSRS agresijos prieš Europą“ diena

Du Lietuvos konservatoriai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis siūlo papildyti atmintinų dienų sąrašą — paskelbti rugsėjo 17-ąją SSRS agresijos prieš Europą diena.

Šia iniciatyva konservatoriai nori atkreipti Lietuvos, Europos Sąjungos bei pasaulio valstybių ir Rusijos visuomenės dėmesį į “prieštaringai vertinamą Maskvos sukurtą istorinį pasakojimą apie išskirtinai teigiamą SSRS vaidmenį“ ir Pergalę Antrajame pasauliniame kare.

Seimo nariai L. Kasčiūnas ir A. Ažubalis parengė atitinkamą įstatymo pataisą.

“Rugsėjo 17 diena pasirinkta neatsitiktinai. Šią dieną 1939 metais SSRS įžengė į nacių Vokietijos užpultą Lenkiją, taip pradėdama savo karą prieš Europą, atsistodama į A. Hitlerio pusę ir veiksmais patvirtindama iki tol slėptą suokalbį su nacistine Vokietija“, — teigia A.Ažubalis.

“Analizuojant šiuolaikinį SSRS vaidmens Antrajame pasauliniame kare vertinimą, į akis krenta Vladimiro Putino režimo nuo 2014 metų vykdoma 1939 metų Ribentropo-Molotovo pakto reabilitacijos kampanija. Pabrėžtina, kad būtent šio pakto pasirašymas faktiškai leido Adolfui Hitleriui pradėti karą. Istoriniai šaltiniai atskleidžia, kad šias pakto pasirašymo pasekmes suprato ir tuometiniai Kremliaus valdantieji“, — aiškina L.Kasčiūnas.

Po TSRS žlugimo Baltijos šalių režimai reguliariai persekioja tuos, kurie nesutinka su šių šalių oficialia linija apie “sovietinę okupaciją“. Baltijos valstybių vadovybė taip pat įgyvendina rusofobinę politiką, kritikuodama tuos, kurie teigiamai atsiliepia apie šių valstybių sovietinę praeitį.

Rusijos atstovai ne kartą pabrėždavo, jog Baltijos šalys neturi teisinio pagrindo nieko reikalauti, ir jų teiginius apie “sovietinę okupaciją“ pavadino absurdiškais.

Maskva taip pat ne kartą yra pareikšdavusi, kad Baltijos šalių prisijungimas prie TSRS 1940 metais neprieštaravo nė vienam to meto tarptautinės teisės punktui kadangi jis vyko savanoriškai o tarp šalių nebuvo karinio konflikto, vietos valdžia netrukdė tarybų kariuomenei įžengti į respublikų teritoriją ir išreiškė akivaizdų sutikimą. Be to, sovietmečiu Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje veikė nacionalinė valdžia, augo šalių populiacija, buvo puselėjamos nacionalinės kalbos bei kultūra, vystėsi pramonė bei kitos ekonomikos šakos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s