Ž.Vaičiūnas: Ukraina pažadėjo nepirkti elektros iš Astravo AE

Ukraina pažadėjo nepirkti elektros iš Lietuvos pašonėje statomos Astravo atominės elektrinės, pranešė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

„Nors anksčiau teko girdėti įvairių pareiškimų, dabar Ukrainos žinia aiški – nei trumpalaikėje, nei ilgalaikėje perspektyvoje Ukraina neplanuoja pirkti ir nepirks elektros iš Astrave statomos atominės elektrinės“, – sakė Ž.Vaičiūnas, trečiadienį aptaręs ir šį klausimą su laikinąja Ukrainos energetikos ir aplinkos apsaugos ministre Olga Buslavets.

Pasak Ž.Vaičiūno, šis Ukrainos ministrės patvirtinimas yra svarbus signalas ES ir Baltijos šalims bei Lenkijai: „Ukraina solidarizuojasi su Lietuva dėl elektros nepirkimo iš Astravo atominės elektrinės.“

Ukrainos parlamente svarstomas įstatymo projektas dėl šalies integracijos į Europos energetikos sistemą, kartu siūlant uždrausti komercinį elektros importą iš ne ES ar Energetikos Sąjungos narių.

Nepirkti elektros iš Astravo AE praėjusį mėnesį Ukrainos prašė ir prezidentas Gitanas Nausėda. Tuo metu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis teigė išgirdęs Lietuvos signalus dėl Astravo AE, bet konkretaus atsakymo dėl elektros pirkimo iš Baltarusijos nepateikdavo.

Baltarusijos energetikos ministerija trečiadienį pranešė, kad į Astravo AE atgabentas branduolinis kuras pirmajam reaktoriui. Reaguodama į tai, Lietuva paragino Minską stabdyti AE veiklos pradžią.

Lietuvos valdininkų teigimu, Baltarusija stato atominę elektrinę nepaisydama saugumo reikalavimų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s