Kariuomenės šaudyklą pasiekė naujas pirkinys: švediški taikinių kėlikliai už daugiau kaip 4 mln. eurų

Savaitės pradžioje Lietuvos kariuomenę pasiekė pirmieji modernūs Švedijos bendrovės „SAAB“ pagaminti mobilūs taikinių kėlikliai. Jie skirti Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje įrengtai daugiafunkcinei šaudyklai bei šiame poligone naujai įrengtoms lengvųjų pėstininkų ginklų, pėstininkų kovos mašinų šaudykloms. Tai bendras Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministerijų projektas, kuriuo siekiama modernizuoti Pabradės poligono infrastruktūrą. Naujųjų mobiliųjų taikinių kėliklių įranga kartu su Lietuvos kariais naudosis ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei pajėgumus skiriančios šalys ir kitų sąjungininkų kariai pratybų Lietuvoje metu.

„Vokietija ypač prisideda prie Lietuvos gynybinių pajėgumų vystymo ir yra ilgametė Lietuvos partnerė modernizuojant Lietuvos karines pajėgas, įsigyjant ginkluotę ir kitą karinę techniką. O Gen. S. Žukausko poligono infrastruktūros modernizavimo projekto įgyvendinimas demonstruoja partnerių įsipareigojimą saugumo ir gynybos užtikrinimui“, – sako krašto apsaugos viceministras Eimutis Misiūnas.

Susitarimą Krašto apsaugos ministerija dėl Gen. S. Žukausko poligono infrastruktūros modernizavimo projekto finansavimo su Vokietijos gynybos ministerija pasirašė 2018 metais. Pagal jį Vokietija padengė trečdalį lėšų mobiliųjų taikinių kėliklių įrangai, įskaitant valdymo ir vertinimo technologiją įsigyti. Šios lėšos projektui, kurio bendra vertė sudaro daugiau kaip 4,11 mln. eurų su PVM, Lietuvai skirtos pagal Vokietijos Vyriausybės programą „Šalių partnerių saugumo, gynybos ir stabilumo užtikrinimas ir stiprinimas“.

Viceministras taip pat pabrėžia, kad gavus mobiliuosius taikinių kėliklius poligone įrengtos šaudyklos bus aprūpintos labai modernia ir patikima įranga, kuri pagerins tiek šarvuotos technikos įgulų, tiek karių individualių šaudymo įgūdžių tobulinimą.

Dalis taikinių kėliklių bus naudojami Gen. S. Žukausko poligono daugiafunkcinėje šaudykloje – tankams ir šarvuotajai technikai treniruojantis atlikti kovinius šaudymus (iki 3 km atstumu) su manevru ne tik dieną, bet ir nakties metu, taip sukuriant šaudykloje realistiškesnes mūšio sąlygas. Čia taip pat numatoma naudoti judančius taikinius, terminius taikinius, mūšio imitavimo sistemas, dūminius imitatorius ir kt. Iki galo užbaigus darbus poligone ši daugiafunkcinė šaudykla bus viena moderniausių Baltijos regione.

Visus taikinių kėliklius į Lietuvą numatoma pristatyti iki šių metų spalio mėnesio. Tai trijų rūšių kėlikliai: sunkieji, stacionarūs, judantys lengvieji taikinių kėlikliai su šaudyklų valdymo sistemomis.

Lietuva yra prisijungusi prie NATO Paramos ir viešųjų pirkimų agentūros (angl. NSPA), kuri ir vykdė mobilių taikinių kėliklių pirkimą iš Švedijos “SAAB“ gamintojo pagal Lietuvos kariuomenės reikalavimus.

Vokietija ypač prisideda prie Lietuvos gynybinių pajėgumų vystymo. Šalis yra ilgametė glaudi Lietuvos partnerė modernizuojant Lietuvos karines pajėgas, ginkluotę ir kitą karinę techniką – iš Vokietijos Lietuva perka pėstininkų kovos mašinas „Vilkas“, savaeiges haubicas “Pz2000“, šarvuočius “M577“ ir kt. Vokietija vadovauja ir didžiausią karių skaičių skiria atgrasymo ir gynybos tikslais Rukloje dislokuotai tarptautinei NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s