Venesuelos opozicija sudarė kontraktą su JAV privačia karine kompanija dėl N.Maduro nuvertimo – „The Washington Post“

Venesuelos opozicijos nariai spalio mėnesį pasirašė beveik 213 mln. dolerių (197,5 mln. eurų) vertės kontraktą su amerikiečių privačia karine kompanija „Silvercorp USA“ dėl įsiveržimo į šalį ir prezidento Nicolas Maduro nuvertimo, rodo dokumentas, kurį paskelbė JAV laikraštis „The Washington Post“.

41 puslapio dokumente planas aprašytas su smulkiausiomis taktinėmis detalėmis, pradedant sprogstamųjų įtaisų išdėstymu padėti, baigiant specialiųjų priemonių naudojimu. Tačiau dokumente nėra jokio paaiškinimo, kaip nedidelė grupė gali įveikti šimtus tūkstančių saugumo pajėgų karių, kurie lieka ištikimi išrinktajam teisėtam valstybės vadovui.

„Paslaugų tiekėjų grupė konsultuos partnerių grupę ir padės jai planuoti ir įgyvendinti operaciją dėl Nicolas Maduro pagrobimo, sulaikymo ar nušalinimo (toliau – „pagrindinis tikslas“), dabartinio režimo nušalinimo ir pripažinto Venesuelos prezidento Juano Guaido įvesdinimo“, – sakoma dokumente.

„Bendra projekto kaina preliminariai vertinama 212 mln. 900 tūkst. JAV dolerių per 495 dienas“, – sakoma skyriuje „Pradinė projekto fazė“.

„The Washington Post“ rašo, kad kontrakto kopiją pateikė patys Venesuelos opozicijos nariai.

Dokumentą pasirašė Venesuelos parlamento narys Sergio Vergara. J.Guaido parašo nėra, bet jis minimas „The Washington Post“ paskelbtoje šešių puslapių opozicijos ir „Silvercorp“ sutartyje dėl bendrų paslaugų. Jeigu šio dokumento autentiškumas būtų patvirtintas, tai gali sukompromituoti opozicijos lyderį, neigiantį bet kokius savo ryšius su „Silvercorp“ ar bandymu jėga nuversti N.Maduro.

Sekmadienį Venesuelos vidaus reikalų ministerija paskelbė, kad buvo sužlugdytas kovotojų grupės bandymas greitaeigiais kateriais įsiveržti iš Kolumbijos į Venesuelą. Tarp 13 areštuotų šio bandymo dalyvių yra du JAV piliečiai. N.Maduro pademonstravo suimtų 41 metų Airano Berry ir 34 metų Luke’o Denmano JAV piliečių pasus bei kitus asmens dokumentus. Nurodoma, kad šie amerikiečiai dirbo su buvusiu JAV specialiųjų operacijų pajėgų kariškiu Jordanu Goudreau, kuris vadovauja Floridoje įsikūrusiai privačiai karinei kompanijai „Silvercorp USA“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s