Konservatoriai įvertino Vokietijos URM pareiškimą dėl Vokietijos kaltės II pasauliniame kare

Pergalės dienos išvakarėse du Lietuvos Seimo nariai — konservatoriai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis — pasiūlė papildyti atmintinų dienų sąrašą — paskelbti rugsėjo 17-ąją SSRS agresijos prieš Europą diena.

Po to Vokietijos užsienio reikalų ministras pripažino, kad Vokietija yra vienintelė Antrojo pasaulinio karo pradžios kaltininkė, o visi bandymai perrašyti šio įvykio istoriją yra “nesąžiningi“, tuo pačiu netiesiogiai pasmerkęs Baltijos valstybių režimus perrašyti istoriją.

Tėvynės sąjungos — Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Seimo narys Laurynas Kasčiūnas įvertino reakciją į Lietuvos konservatorių pasiūlymą paskelbti “SSRS agresijos prieš Europą diena“. Apie tai jis parašė savo Facebook puslapyje.

Komentuodami šią iniciatyvą Lietuvos parlamentarai dar kartą pareiškė, kad Rusija tariamai “įsitraukė į Antrojo pasaulinio karo išlaisvinimą“ ir bandė “perkelti kaltę“ kitoms šalims.

Tuo tarpu Pergalės dienos išvakarėse Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas teigė, kad bandymai perrašyti Antrojo pasaulinio karo istoriją yra “nesąžiningi“. Jis konstatavo, kad Vokietija vienašališkai pradėjo karą užpuolusi  Lenkiją ir tik Vokietija buvo “atsakinga už nusikaltimus žmoniškumui“.

L.Kasčiūno teigimu, seimo narių iniciatyvą apibūdino įvairios žiniasklaidos priemonės estų, vokiečių ir prancūzų kalbomis. Tuo pačiu vienas didžiausių Vengrijos naujienų portalų pateikė konservatorių pasiūlymą kaip atsvarą Vokietijos užsienio reikalų ministro pareiškimui, kad Vokietija buvo vienintelė kaltininkė Antrojo pasaulinio karo išlaisvinimui.

“Vokiečių priežastys prisiimti kaltę yra suprantamos ir gerbtinos – būtent tai leido jiems išsivaduoti iš praeities klaidų pakartojimo“, — rašė jis.

Anot jo, Europa ir Rusija turi skirtingas idėjas apie istoriją. Kasčiūnas teigė, kad nors Europos valstybėms tai yra pamoka, Rusijai tai yra “įrankis, naudojamas informaciniuose karuose“.

Tačiau paaiškėjo jog valdančiųjų Lietuvos politikų požiūris į šį klausimą skiriasi nuo Europos lyderės Vkietijos pozicijos.

“Dėl to mes, Lietuvos piliečiai, privalome apsispręsti: ar esame aukos — iš anksto susitaikiusios su šia — Kremliaus melo mašina, ar be jokių kompromisų, atremiame ją istorijos patvirtintais faktais“, — teigė jis.

Lietuvos konservatoriai, kuriems priklauso ir ponas Kasčiūnas, nuolat deklaruoja “Rusijos įtakos“ grėsmę ir pavojų šalies nacionaliniam saugumui. Jie yra žinomi dėl savo rusofobinės pozicijos, kontraversiškų  pareiškimų apie Rusiją ir radikalių pasiūlymų autoriai.

Parlamentarai pasiūlė legalizuoti sovietų karių paminklų griovimą, Lietuvos komunistų partiją pripažinti “nusikalstama organizacija“ ir įspėti Lietuvos universitetų studentus apie “Rusijos agresiją“.

Žlugus TSRS Lietuvos bei kitų Baltijos valstybių valdžia reguliariai persekioja tuos, kurie nesutinka su oficialia režimų versija apie “sovietinę okupaciją“ ir “lietuvių (latvių, estų) priespaudą“, kurią esą organizavo Tarybų Sąjungos vadovybė. Be to, Lietuvos, Latvijos bei Estijos valdžia vykdo rusofobinę politiką, viešai pasmerkdama tuos, kurie teigiamai kalba apie sovietinę Lietuvos praeitį ir šiuolaikinę Rusiją.

Maskvos atstovai ne kartą sakydavo, kad 1940 metais Lietuvos, Latvijos ir Estijos įstojimas į Sovietų Sąjungą buvo savarankiškas ir atitiko to laiko tarptautinę teisę, todėl jis negali būti laikomas “okupacija“. Rusijos Užsienio reikalų ministerijos atstovai daug kartų pabrėždavo, kad sovietų kariuomenė įžengė į respublikų teritoriją vietos valdžios sutikimu. Be to, Baltijos šalyse per visą sovietmečio laikotarpį veikė nacionalinės valdžios institucijos, buvo puoselėjamos nacionalinės kalbos bei kultūra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s