Lietuva – JAV poligonas: Kazlų Rūdos poligoną subombardavo JAV bombonešiai

Pirmadienio rytą ne vienas Vilniuje ir netoli sostinės gyvenantis žmogus girdėjo arba matė dangų skrodžiančius bombonešius. Atsakydama į žmonių skundus Lietuvos kariuomenė pranešė, jog tai yra JAV bombonešiai, dalyvaujantys NATO sąjungininkų karinėse pratybose.

Didelį skrendančio bombonešio skleidžiamą garsą pasakojo girdėjusios ir Vilniaus senamiestyje bei apie 30 km nuo sostinės esančiose Dūkštose gyvenantys žmonės. Kaip pastebėjo vienas jų, skrydis nebuvo fiksuojamas interneto svetainėje flightradar.com.

Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Karinių viešųjų ryšių skyriaus atstovai informavo, kad gegužės 11–14 dienomis Brigados generolo Kazio Veverskio poligone Kazlų Rūdoje vyksta daugiašalės Jungtinės paramos ugnimi karinės pratybos. Jose dalyvauja NATO šalių orlaiviai bei Lietuvos Specialiųjų operacijų pajėgų ir Sausumos pajėgų Jungtinės paramos ugnimi valdymo specialistai.

Lietuvos kariuomenės atstovai teigė, kad pratybų metu treniruojamasi vykdyti karines operacijas, esant koncentruotai oro gynybai bei veikiant kompleksinėje aplinkoje.

„Šiandien pratybose dalyvavo ir JAV KOP strateginiai bombonešiai B-1B „Bone“. Šių bombonešių praskridimas šiandien virš Vilniaus demonstruoja nepajudinamą JAV įsipareigojimą Lietuvos ir viso regiono gynybai bei strateginių oro pajėgų galimybę operatyvią galimybę reaguoti į galimas grėsmes. Pabrėžiame, kad šis skrydis buvo planuotas ir turėjo būti kaip viena iš JAV pratybų „Europos Gynėjas 2020“ sudedamoji dalis. Kaip jau esame skelbę anksčiau, šios pratybos dėl pasaulinės Covid-19 pandemijos buvo modifikuotos ir sumažinta jų apimtis“, – aiškino Lietuvos kariuomenės atstovai.

Anot jų, paprastai dėl informacijos jautrumo ir užduočių specifikos karinių orlaivių skrydžiai civilinės infrastruktūros portaluose, tokiuose kaip flightradar.com, nėra atvaizduojami.

Saugos 13 naikintuvų Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Karinių viešųjų ryšių skyriaus atstovų teigimu, COVID-19 viruso kontekste ir toliau vykdoma NATO oro policijos misija.

Amerikietiško karinio laikraščio „Stars and Stripes“ interneto svetainėje gegužės 6 dieną publikuotame straipsnyje rašoma, kad du „B-1B“ bombonešiai atskrido į Baltijos šalis dalyvauti NATO sąjungininkų pratybose. Nurodoma, kad tai pirmieji tokie skrydžiai į Europą maždaug per 18 pastarųjų mėnesių.

Perskridę Atlanto vandenyną bombonešiai su Danijos naikintuvais „F-16“ skrido virš Bornholmo salos ir treniravosi su Estijos sausumos pajėgomis, siekdami užtikrinti palaikymo iš oro mokymą. Straipsnyje teigiama, kad į mokymus įtraukti ir skrydžiai Lietuvoje bei Latvijoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s