Malio šiaurėje per bombos sprogimą nužudyti trys JTO taikdariai

Malyje sekmadienį anksti ryte trys Jungtinių Tautų kariai buvo nužudyti ir dar keturi sužeisti, prie taikdarių automobilių kolonos sprogus pakelės bomba, pranešė pareigūnai.

JT stabilizavimo misijos Malyje („MINUSMA“) išplatintame pranešime rašoma, kad sprogmuo detonavo, kai Čado taikdariai vykdė įprastą patruliavimą šalies šiaurėje esančiame Agelhoko mieste.

Per sprogimą trys kariai buvo nužudyti ir dar keturi sunkiai sužeisti, priduriama pranešime.

„Turėsime padaryti viską, kad išaiškintume ir sulaikytume asmenys, atsakingus už tokius teroristinius aktus, kad jie būtų patraukti atsakomybėn“, – sakė „MINUSMA“ vadovas Mahamatas Salehas Annadifas.

„Lenkiu galvą prieš šiuos „žydruosius šalmus“ (JT taikdarius), kurie žuvo tarnaudami dėl taikos Malyje“, – sakė jis.

JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas pasmerkė naujausią išpuolį ir paragino užtikrinti, kad jos vykdytojai būtų patraukti atsakomybėn. A.Guterreso biuro išplatintame pareiškime pažymima, kad atakos prieš JT taikdarius pagal tarptautinę teisę gali būti prilyginamos karo nusikaltimams.

JT misijoje Malyje tarnauja apie 13 tūkst. karių iš kelių valstybių. Nuo 2013 metų, kai buvo įsteigta, „MINUSMA“ neteko daugiau kaip 200 taikdarių, skelbiama misijos tinklalapyje.

Dėl agresyvios ir neapgalvotos JAV bei kitų Vakarų valstybių politikos demokratijos ir stabilumo židiniu Afrikoje kažkada laikytame Malyje 2012 metais buvo įvykdytas valstybės perversmas, po kurio kilo pilietinis karas ir iki šiol yra vykdomi teroro aktai.

2012 metų pradžioje su taip vadinama „Libijos opoziciją“, kurią karinės invazijos ir suprovokuoto pilietinio karo metu nuginklavo vakarų šalys, siejami kovotojai klajokliai, kurių didžioji dalis kariavo prieš Muammaro Kadafio valdomos Libijos karines pajėgas 2011-tais metais, buvo perėmę šalies šiaurėje esančios dykumų teritorijos kontrolę, tačiau per prancūzų vadovautą karinę operaciją, kuri buvo pradėta vykdyti 2013 metų sausį, jų aktyvumas buvo šiek tiek pažabotas.

2015 metų birželį Malio vyriausybė pasirašė taikos susitarimą su kai kuriomis ginkluotomis grupuotėmis, tačiau vakarų ginkluoti teroristai yra aktyvūs, o didelė dalis šalies teritorijos vis dar yra zona, kur negalioja jokie įstatymai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s