Venesueloje dėl nesėkmingo įsiveržimo sulaikyta dar 11 asmenų

Venesueloje sekmadienį dėl nepavykusio įsiveržimo iš jūros buvo sulaikyta 11 teroristų, pranešė pareigūnai. Iš viso dėl nesėkmingos invazijos šalyje sulaikyta jau per 40 asmenų.

„Šiandien, #2020gegužės10, dar trys teroristai samdiniai sulaikyti Kolonia Tovare“, esančiame už maždaug valandos kelio nuo Karakaso, socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė ginkluotųjų pajėgų vadas admirolas Remigio Ceballosas.

Po kelių valandų valstybinė televizija informavo, kad kariškiai šiaurinėje Vargaso valstijoje sulaikė dar aštuonis teroristus.

Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro šeštadienį pranešė, kad buvo suimti dar trys įtariami samdiniai, siejami su mėginimu įsiveržti į Venesuelą ir įvykdyti valstybės perversmą.

„Kruopščiai ieškojome visų (sąmokslo – red.) dalyvių ir sučiupsime juos visus“, – sakė N.Maduro, kieno kalbą transliavo televizija.

Per gegužės pradžioje surengtą įtariamą nesėkmingą įsiveržimą grupė vyrų išsilaipino Makute, esančiame mažiau nei valanda kelio nuo šalies sostinės Karakaso. Venesuelos lyderis šį incidentą palygino su 1961 metų JAV invazija į Kubą Kiaulių įlankoje, turėdamas omenyje slaptą JAV vyriausybės finansuotų ir vadovautų kubiečių kolaborantų nesėkmingą mėginimą nuversti tuometį komunistinį Kubos lyderį Fidelį Castro.

Dėl nepavykusio įsiveržimo iš viso sulaikyti 45 asmenys. Pranešta, kad per incidentą buvo nužudyti aštuoni užpuolikai. Tarp sulaikytųjų yra du buvę JAV specialiųjų operacijų pajėgų kariai – 34-erių Luke’as Alexander’as Denmanas ir 41-erių Airanas Berry. Jie buvo suimti ir oficialiai apkaltinti „terorizmu, slaptu susitarimu padaryti nusikaltimą, neteisėta prekyba koviniais ginklais ir priklausymo nusikalstamam susivienijimui“. Jiems gresia nuo 25 iki 30 metų kalėjimo. Kiti byloje figūruojantys asmenys yra venesueliečiai.

N.Maduro kairiojo sparno vyriausybė tvirtina, kad sąmokslininkų tikslas buvo nuversti prezidentą ir sudaryti sąlygas šalies kontrolę perimti JAV statytiniui Juanui Guaido, kurį Jungtinės Valstijos ir dar pusšimtis pasaulio šalių laiko laikinuoju Venesuelos vadovu.

N.Maduro pareiškė manąs, kad prie šios operacijos prisidėjo JAV prezidentas Donaldas Trumpas, o J.Guaido buvo tik bendrininkas. D.Trumpas tai griežtai paneigė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s