JAV marionetės J.Guaido patarėjai atsistatydino po nepavykusio reido

Venesuelos opozicijos lyderis Juanas Guaido pirmadienį pareiškė, kad po nepavykusio įsiveržimo iš jūros, kuriuo buvo siekiama nuversti prezidentą Nicolas Maduro ir kuriam vadovavo buvęs Jungtinių Valstijų specialiųjų operacijų pajėgų karys, atsistatydino du JAV gyvenantys patarėjai politikos klausimais.

J.Guaido nurodė, kad priėmė Juano Jose Rendono ir Sergio Vergara atsistatydinimo prašymus. Jie buvo pasirašę sutartį dalyvauti N.Maduro suėmimo misijoje su JAV kariuomenės veteranu Jordanu Goudreau. Kadangi susitarimas žlugo, J.Gaudreau savarankiškai nusprendė tęsti nepavykusią gegužės 3 dienos operaciją pakrantėje netoli Karakaso.

J.J.Rendonas sakė davęs J.Goudreau 50 tūkst. JAV dolerių pradinėms išlaidoms padengti, tačiau abu tvirtina, kad susitarimas nebuvo įgyvendintas ir daugiau lėšų jis nebegavo.

Planuotą įsiveržimą N.Maduro viešai pristatė kaip nepavykusį sąmokslą, jo saugumo pajėgoms sučiupus didžiąją dalį sąmokslo dalyvių. Tuo metu J.Guaido komandos pranešime sakoma, kad jis „priėmė pareigūnų atsistatydinimo prašymus ir padėkojo jiems už jų atsidavimą bei pasiaukojimą Venesuelai“.

N.Maduro teigimu, operacijos tikslas buvo jį nužudyti. Tačiau pareigūnai sako, kad nukauti buvo mažiausiai šeši įtariami „samdiniai“, o suimta buvo dar dešimtys, įskaitant du buvusius JAV pajėgų karius, siejamus su J.Goudreau Floridoje įkurta privačia saugos bendrove „Silvercorp USA“.

J.Guaido, kurį JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija ir dar apie 50 pasaulio valstybių pripažįsta laikinuoju Venesuelos vadovu, neigė turįs ką nors bendra su šia ataka, tačiau sulaukė mažiausiai vienos Venesuelos opozicinės partijos spaudimo paaiškinti, kas įvyko.

J.Goudreau pateikė, pasak jo, slaptą įrašą iš susitikimo, kuriame telefonu dalyvavo ir J.Guaido, ir kuriame buvo sudarytas minėtas susitarimas.

J.Goudreau sakė niekada negavęs viso atlygio, bet tęsęs savo misiją, kad išvaduotų Venesuelą nuo N.Maduro, bendradarbiaudamas su buvusiu Venesuelos kariuomenės generolu Cliveriu Alcala. Pastarasis neseniai buvo deportuotas iš Kolumbijos į Jungtines Valstijas ir ten laukia teismo dėl su narkotikais susijusių kaltinimų.

Venesuelos generalinis prokuroras Tarekas Williamas Saabas neseniai pareiškė, kad Venesuela sieks sučiupti J.Goudreau ir du buvusius J.Guaido patarėjus. J.Gouderau nurodė, kad įsiveržime dalyvavo maždaug 60 žmonių, o Venesuelos pareigūnai pranešė suėmę mažiausiai 40, 14 iš jų – per paskutines dvi dienas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s