N.Maduro: įsiveržimą į Venesuelą planavo Baltuosiuose rūmuose

Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro trečiadienį pareiškė, kad opozicijos lyderis Juanas Guaido Baltuosiuose rūmuose susitiko su vienu buvusiu JAV kariuomenės specialiųjų pajėgų nariu planuoti invazijos, kuri galiausiai žlugo.

N.Maduro tvirtino, kad susitikimas įvyko parlamento pirmininkui J.Guaido, kurį laikinuoju Venesuelos prezidentu laiko JAV ir maždaug 50 kitų šalių, vasario mėnesį lankantis Vašingtone pas JAV prezidentą.

„Šių metų vasario 4-ąją Baltuosiuose rūmuose Juanas Guaido susitiko su Jordanu Goudreau“, – pareiškė Venesuelos prezidentas, paminėdamas buvusį specialiųjų pajėgų karį, kuris, kaip jis pats teigia, organizavo įsiveržimą į Venesuelą jūra ir parengė ją vykdžiusius samdinius.

Tas susitikimas, pasak N.Maduro, įvyko „Donaldui Trumpui įsakius pasiūlyti atakos planą“.

Pasak N.Maduro, „būtų labai lengva patikrinti“ J.Goudreau buvimą Baltuosiuose rūmuose 2019–2020 metais, taip pat tai, „kurioje patalpoje jis susitiko su p. Guaido“.

Baltieji rūmai kol kas neatsakė į naujienų agentūros AFP prašymą pakomentuoti šią informaciją. Tačiau Venesuelos komunikacijų ministras Jorge Rodriguezas antradienį sakė, kad tai turėjo įvykti per susitikimą, kurio metu J.Goudreau buvo „patvirtintas įsiveržimo kariniu lyderiu“.

Venesuelos vyriausybė skelbė, kad gegužės 3–4 dienomis sužlugdė įsiveržimą šiaurinėje šalies pakrantėje. Įtarimai yra grindžiami vaizdo įrašu, kuriame vienas kapitonas, sulaikytas per minimą reidą, kalba apie susitikimą Baltuosiuose rūmuose.

Anksčiau paaiškėjo, jog J.Guaido pasirašė kontraktą su J.Goudreau įkurta privačia saugumo ir gynybos kompanija „Silvercorp USA“, kad ši įvykdytų perversmą, „sučiuptų, sulaikytų ir nušalintų“ Venesuelos prezidentą, ir „įvesdintų“ opozicijos lyderį.

J.Guaido šį kontraktą yra pavadinęs melagingu ir sako, kad Venesuelos vyriausybė ieško dingsčių jam areštuoti.

D.Trumpas yra paneigęs, kad JAV susijusios su šiuo reikalu.

„Jei būčiau norėjęs eiti į Venesuelą, nebūčiau to slėpęs“, – sakė jis.

Venesuela per minimą operaciją sulaikė 52 samdinius, tarp jų buvusius JAV specialiųjų operacijų pajėgų karius Luke’ą Alexanderą Denmaną ir Airaną Berry, kurie buvo apkaltinti terorizmu, sakė valdančiosios Socialistų partijos lyderio pavaduotojas Diosdado Cabello. Be to skirtingais duomenimis nuo 8 iki 10 samdinių buvo nukauti per susirėmimą su Venesuelos saugumo pajėgomis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s