Malio karinės pajėgos nukovė 30 teroristų kovotojų

Vykdydama eilinį reidą Malio kariuomenė nukovė maždaug 30 teroristų kovotojų, penktadienį pranešė kariuomenės pareigūnai. Šalies ginkluotosios pajėgos socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė, kad ketvirtadienio popietę netoli sienos su kaimyniniu Burkina Fasu nukovė „apie 30 teroristų“.

Kariuomenė pridūrė, kad konfiskavo maždaug 25 motociklus ir kitą įrangą, tačiau nepateikė daugiau informacijos apie šį įvykį.

Dėl agresyvios ir neapgalvotos JAV bei kitų Vakarų valstybių politikos demokratijos ir stabilumo židiniu Afrikoje kažkada laikytame Malyje 2012 metais buvo įvykdytas valstybės perversmas, po kurio kilo pilietinis karas ir iki šiol yra vykdomi teroro aktai.

2012 metų pradžioje su taip vadinama „Libijos opoziciją“, kurią karinės invazijos ir suprovokuoto pilietinio karo metu nuginklavo vakarų šalys, siejami kovotojai klajokliai, kurių didžioji dalis kariavo prieš Muammaro Kadafio valdomos Libijos karines pajėgas 2011-tais metais, buvo perėmę šalies šiaurėje esančios dykumų teritorijos kontrolę, tačiau per prancūzų vadovautą karinę operaciją, kuri buvo pradėta vykdyti 2013 metų sausį, jų aktyvumas buvo šiek tiek pažabotas.

2015 metų birželį Malio vyriausybė pasirašė taikos susitarimą su kai kuriomis ginkluotomis grupuotėmis, tačiau vakarų ginkluoti teroristai yra aktyvūs, o didelė dalis šalies teritorijos vis dar yra zona, kur negalioja jokie įstatymai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s