Kova prieš korupciją: STT sulaikė kyšio ėmimu įtariamą Kelmės rajono merą Vaclovą Andrulį

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai atliekant ikiteisminį tyrimą antradienį sulaikę kyšininkavimu įtariamą Kelmės rajono savivaldybės merą Vaclovą Andrulį. Anot STT, politikas įtariamas reikalavęs 10 tūkst. eurų kyšio už palankumą vykdant savivaldybės viešųjų erdvių sutvarkymo projektą.

Antradienį, kaip įtariama, priėmęs dalį reikalauto kyšio – 5 tūkst. eurų, meras buvo sulaikytas STT pareigūnų.

Atliekant tyrimo veiksmus STT pareigūnai iš Kelmės rajono savivaldybės nurodė paėmę reikšmingus dokumentus, atliko kitus būtinus ikiteisminio tyrimo veiksmus.

Šiaulių apygardos prokuratūros atstovė Gabrielė Petkuvienė informavo, kad sulaikytas meras dar nėra apklaustas, o klausimas dėl kardomosios priemonės skyrimo ir nušalinimo turėtų būti sprendžiamas artimiausiomis dienomis.

Mero pavaduotojas Egidijus Ūksas apie situaciją dėl sulaikymo ir tyrimo teigė žinantis tik tiek, kiek pranešė STT.

„Galiu tik tiek pasakyti, kiek žinau iš oficialios STT informacijos STT tinklalapy“, – komentavo jis situaciją  ir nurodė, kad jo paties pareigūnai neapklausė.

V.Andrulis meru išrinktas praėjusiais metais vykusiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose, jį iškėlė Lietuvos socialdemokratų partija.

Kelmės rajono savivaldybės vadovybė stebisi mero Vaclovo Andrulio sulaikymu – vicemeras konservatorius E.Ūksas teigia nieko nežinantis, o administracijos direktorius Stasys Jokubauskas sako, kad mero sulaikymas jam buvo staigmena.

E.Ūksas pareiškė dar antradienį iki pietų buvo susitikęs su meru viename pasitarime, tad meras galėjo būti sulaikytas per pietų pertrauką.

„Šiandien iki pusės 12 buvom pasitarime dėl vieno renginio, čia viskas įvyko, kaip suprantu, pietų pertraukos metu“, – pasakojo E.Ūksas.

Tuo metu administracijos direktorius S.Jokubauskas sako, kad mero sulaikymas jam buvo staigmena.

„Nežinau, dirbant su žmogumi, matai, kaip jis elgiasi, ar buvo tokie panašūs kažkokie požymiai. Absoliučiai nieko, neįtikėtina“, – teigė administracijos vadovas.

Jis pareiškė, kad 11 valandą buvo susitikęs su meru ir Šaukėnų seniūnu.

„Mes 11 valandą su seniūnu turėjom susitikimą su meru jo kabinete ir po to, po pietų, perskaitėm tokią informaciją. Su seniūnu sprendėm teritorijų planavimus dėl gyventojų nepasitenkinimo“, – sakė S.Jokubauskas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s