V.Zelenskis sako esąs pasiruošęs tiesiogiai derėtis su V.Putinu dėl Donbaso

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis trečiadienį pareiškė esąs pasirengęs tiesioginėms deryboms su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu dėl karo Donbase nutraukimo.

„Nepaisant to, kad visuomenė tiesiogines prezidento Zelenskio ir prezidento Putino derybas vertina skirtingai, esu įsitikinęs, kad turėtume tai daryti – neapleisdami Minsko susitarimo, lygiagrečiai, atskiru takeliu“, – per spaudos konferenciją Kijeve pažymėjo ukrainiečių lyderis.

„Kai kuriuos dalykus galima suprasti tik bendraujant akis į akį; esama atsakymų, kuriuos gali išgirsti būdamas vienas prieš vieną, kad padarytum šimtaprocentines išvadas ir laikytumeisi jau kito plano – plano „B“, – pridūrė formalus Ukrainos vadovas.

V.Zelenskis taip pat pareiškė norįs per artimiausius metus pasiekti proveržį įgyvendinant Minsko taikos susitarimą. Jo, teigimu, šis procesas „šiek tiek įstrigęs“ dėl koronaviruso pandemijos.

„Kovosime už Minską iki pabaigos, nes su Minsku susijusios sankcijos Rusijai. Puikiai žinote, kad visi nori jas atšaukti – ne tik Rusija, bet ir daugelis Europos šalių, kurios, kaip suprantu, taip pat kenčia ekonomiškai. Suteikiu metus šiai kovai“, – sakė jis.

Ukrainos prezidentas pridūrė, kad nenorėtų įgyvendinti planų „B“ ir „C“, nors jie jau yra parengti.

„Kalbant apie Rusijos prezidentą, nieko nepadarysime – turime su jais kalbėtis, turime derėtis. Dar kartą sakau, kad Minsko formatas yra prioritetas, bet niekas neatmeta jokio kito formato. Esu pasirengęs bet kokiam formatui, kuris galėtų priartinti mus prie karo pabaigos ir žmonių sugrįžimo į mūsų teritoriją“, – pabrėžė V.Zelenskis.

Pilietinis karas Rytų Ukrainos Donecko ir Luhansko regionuose vyksta nuo 2014 metų po vakarų šalių organizuoto valstybės perversmo Ukrainoje. Vietinius sukilėlius remia Rusija, kuriai Vakarai šios paramos įvedė sankcijas. Nuo 2014-ųjų per kovas jau žuvo daugiau kaip 13 tūkst. Žmonių.

2015-aisiais Baltarusijos sostinėje Minske buvo pasirašyti taikos susitarimai. V.Zelenskis taip sakė paprašęs sušaukti skubų Trišalės kontaktinės grupės Minske, kurią sudaro Ukrainos, Rusijos ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovai, susitikimą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s