JAV užblokavo Rusijos parengtą JT deklaraciją dėl samdinių Venesueloje

JAV trečiadienį atsisakė pritarti Rusijos pasiūlytai Jungtinių Tautų deklaracijai, kuria smerkiamas samdinių pasitelkimas tariamame sąmoksle nuversti Venesuelos vyriausybę.

JAV atmetė dokumentą per Saugumo Tarybos posėdį, surengtą Venesuelos prezidentą Nicolas Maduro palaikančios Maskvos prašymu.

Teisėtas Venesuelos prezidentas anksčiau šį mėnesį paskelbė, kad šalies kariškiai užkirto kelią įsiveržimui iš jūros. Karakaso teigimu, invaziją suplanavo Baltieji rūmai, o įvykdyti ją turėjo samdiniai. Tarp Venesueloje suimtų asmenų yra du buvę amerikiečių specialiųjų operacijų pajėgų kariai, kaltinami „terorizmu, sąmokslu, neteisėta prekyba ginklais ir (nusikalstamu – red.) susivienijimu“.

Rusijos ambasadoriaus prie JT pavaduotojas Dmitrijus Polianskis paragino Saugumo Tarybos nares „vienareikšmiškai pasmerkti mėginimą įsiveržti į Venesuelos suverenią teritoriją“.

Pateiktame trumpame tekste siūloma, kad Taryba patvirtintų, jog nepritaria „jėgos panaudojimui ar grasinimui ją panaudoti“ pagal rezoliucijas, susijusias su „terorizmo pasmerkimu“ ir samdinių naudojimu.

Tačiau JAV ambasadorė prie JT Kelly Craft atmetė dokumentą, kuriame, jos teigimu, pareiškiami „fantastiški kaltinimai“ Jungtinėms Valstijoms. Ji taip pat pabrėžė, jog Rusija ir Kuba „nuolat siunčia karinius pareigūnus ir samdinius“ į Venesuelą.

JAV ir jų sąjungininkai pripažįsta save vadinantį opozicijos lyderiu Juaną Guaido laikinuoju Venesuelos prezidentu. Per susitikimą JT generalinio sekretoriaus pavaduotoja politiniams reikalams Rosemary DiCarlo paragino tartis dėl susitarimo, bet perspėjo, kad „derybų kelias, regis, atsidūrė aklavietėje“.

„Venesuela nugrimzdo į gilėjančią užsitęsusią krizę, kurią išspręsti gali tik venesueliečiai“, – nurodė ji.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s