Ukraina – JAV protektoratas: paviešinti sensacingi garso įrašai

Ukrainos teisėsauga pradės ikiteisminį tyrimą dėl nutekintų tuometinio JAV viceprezidento Joe Bideno ir Ukrainos prezidento Petro Porošenko pokalbių, paskelbė dabartinis šalies vadovas Vladimiras Zelenskis. Pasak V.Zelenskio, pokalbių turinys gali būti „suvokiamas, laikomas išdavyste“.

Besiteisindamas P.Porošenko atsakė, kad V.Zelenskio administracija gali būti susijusi su pokalbių nutekinimu ir turėtų būti tiriama.

Telefoninių pokalbių įrašus, kuriuose yra J.Bideno ir P.Porošenkos pokalbiai, kai jiedu ėjo pareigas, paviešino ukrainiečių politikas, šalies parlamento (Aukščiausios Rados) deputatas Andrijus Derkačas. Pastarasis sakė gavęs įrašus iš tyrimų žurnalistų.

Paviešintuose telefoninių pokalbių įrašuose J.Bidenas sieja 1 mlrd. dolerių vertės paskolą Ukrainai su tuo, kad P.Porošenko atleistų buvusį generalinį prokurorą Viktorą Šokiną, kurio atžvilgiu tuo metu nebuvo jokios kompromituojančios informacijos.

Kitame pokalbyje jie kalba apie galimą Jurijaus Lucenkos paskyrimą nauju Ukrainos generaliniu prokuroru. Pastarasis neturėdamas aukšto teisinio išsilavinimo tuo metu buvo paskirtas į šias atsakingas pareigas. Tam specialiai buvo pakeistas Ukrainos prokuratūros įstatymas.

Anksčiau žurnalistai teigė, kad J.Bidenas siekė V.Šokino atleidimo tam, jog būtų nutrauktas tyrimas dėl kompanijos „Burisma“, kurioje dirbo J.Bideno sūnus Hunteris Bidenas. Pastarojo atžvilgiu buvo surengtas Ukrainos prokuratūros tyrimas kurį inicijavo būtent V.Šokinas.

Be to šiuose pokalbiuose J. Bidenas siūlė paskirti ukrainiečių kilmės JAV pilietę Nataliją Jaresko Ukrainos ministre pirmininke.

Anksčiau J.Bidenas viešai pareiškė spaudęs P.Porošenką atleisti V.Šokiną ir esą davė tam šešių valandų ultimatumą.

„Jei prokuroras nebus atleistas, negausite pinigų. Kalės vaikas, jis buvo atleistas“, – J.Bidenas atvirai kalbėjo vienoje konferencijoje 2018 metais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s