Granulių gamykloje Klaipėdoje – sprogimas: galėjo pasklisti pavojingi chemikalai

Penktadienį sutrikus technologiniams procesams įvyko sprogimas „Orion Global Pet“ gamykloje esančioje Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Klaipėdos miesto bei rajono savivaldybės įspėja gyventojus, kad į aplinką galėjo patekti pavojingos medžiagos. Ugniagesiai gesina po sprogimo kilusį gaisrą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovė Laura Valauskienė pranešė, kad sprogimas įvyko 12.38 val. Pasak jos, gaisrą gesina penkios ugniagesių autocisternos, dvejos autokopėčios. Įvykio vietoje dirba štabo automobilis.

Iš gamyklos jau anksčiau buvo evakuoti žmonės, teritorija buvo atitverta, imtasi kitų prevencinių priemonių.

Bendrojo pagalbos centro duomenimis, apie 10.50 val. buvo gautas pranešimas, kad dėl sutrikusių technologinių procesų Metalo g. 16 esančioje PET granulių gamykloje gali kilti gaisras.

Bendrovė pranešė, kad incidentas įvyko dėl biokuro katilinės šildymo sistemoje laikinai susidariusių dūmų. Nutraukus biokuro padavimą ir deginimą bei vėstant katilinės įrenginiams, sprogo, pirminiais duomenimis, vienas katilinės filtrų.

Pasak bendrovės, gamyba įmonėje nenutrūko, rizikos darbuotojams ir aplinkai nėra. „Orion Global PET“ aiškinasi įvykio aplinkybes ir kol kas neprognozuoja, kada bus atkurta biokuro katilo veikla.

Klaipėdos miesto savivaldybė išplatino įspėjimą gyventojams, kad į aplinką galėjo patekti pavojingos medžiagos.

Vietiniams gyventojams rekomenduojama pajutus įtartiną kvapą lauke įeiti į patalpą, uždaryti langus, išjungti vėdinimo sistemas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s