JAV neplanuoja trauktis iš strateginės puolamosios ginkluotės sutarties. Kol kas…

JAV nesiruošia trauktis iš Strateginės puolamosios ginkluotės mažinimo sutarties (START) su Rusija ir ketina šiuo klausimu pradėti geranoriškas derybas su Maskva, ketvirtadienį pareiškė nacionalinio saugumo patarėjas Robertas O’Brienas.

Atnaujinta „START“ sutartis numato, kad JAV ir Rusija gali turėti ne daugiau kaip po 1 550 strateginių branduolinių kovinių galvučių ir ne daugiau kaip 700 jų laikyti parengtas panaudoti.

Ši sutartis, sudaryta JAV vadovaujant Barackui Obamai, o Rusijai – Dmitrijui Medvedevui, įsigaliojo 2011 metų vasario 5-ąją; jos galiojimas baigsis 2021-aisiais.

Atsakydamas į televizijos „Fox News“ klausimą, ar Jungtinės Valstijos ketina nepratęsti START galiojimo, R.O’Brienas pareiškė: „Ne, aš taip nemanau.“

„Ketiname pradėti geranoriškas derybas su rusais dėl branduolinės ginkluotės kontrolės“, – pridūrė prezidento Donaldo Trumpo patarėjas.

Jis pridūrė, kad derybos su Maskva dėl ginkluotės kontrolės „jau artėja“.

Anksčiau dienraštis „The Wall Street Journal“ rašė, kad naujasis D.Trumpo derybininkas ginkluotės kontrolės klausimais Marshallas Billingslea artimiausiu metu planuoja susitikti su Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotoju Sergejumi Riabkovu ir aptarti naują Vašingtono pasiūlymą dėl plačios apimties susitarimo apriboti visas Rusijos, JAV ir Kinijos branduolines pajėgas. Leidinio duomenimis, šis susitikimas turėtų įvykti Vienoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s