Lietuva susitarė su Baltarusija dėl pranešimų apie branduolinius incidentus

Lietuva pirmadienį pasirašė susitarimą su Baltarusija dėl ankstyvojo pranešimo apie branduolinę avariją ir keitimosi informacija apie atominės energetikos objektus ir veiklą.

Lietuvos Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) pranešė pasirašiusi susitarimą su Baltarusijos Ekstremaliųjų situacijų ministerija (ESM).

„Nepaisant šio susitarimo, visi Lietuvos keliami klausimai dėl aplinkosaugos ir branduolinės saugos užtikrinimo ir toliau išlieka. Lietuva siekia, kad Baltarusijos AE nebūtų paleista, kol nėra įgyvendinti visi tarptautiniai aplinkosaugos ir branduolinės saugos reikalavimai“, – pranešė Lietuvos institucija.

Inspekcija perspėja, jog į Astravo AE aikštelę atvežus branduolinį kurą ir tęsiant pasirengimą įjungti pirmąjį reaktorių, jau atsirado potenciali branduolinės ar radiologinės avarijos rizika.

Pagal pasirašytą dokumentą abidvi pusės įsipareigojo nedelsiant keistis svarbia informacija įvykus branduolinei avarijai arba užregistravus pavojingą žmogaus sveikatai jonizuojančiosios spinduliuotės lygį, taip pat informacija apie šalių branduolinės energetikos objektų saugą.

Pagal Konvencijos dėl ankstyvo pranešimo apie branduolinę avariją nuostatas tokie susitarimai tarp kaimyninių šalių yra įprasta tarptautinė praktika.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s