Rusijos prokurorai reikalauja 18 metų įkalinimo buvusiam JAV jūrų pėstininkui P.Whelanui

Rusijos prokurorai pirmadienį pareikalavo 18 metų įkalinimo bausmės šnipinėjimu kaltinamam buvusiam JAV jūrų pėstininkui Paului Whelanui, sakė jo advokatas, baigiantis daug dėmesio sulaukusiam ir įtampą tarp Vašingtono bei Maskvos sukėlusiam teismui.

P. Whelano advokatas Vladimir Žerebenkov žurnalistams sakė, kad kaltintojai paprašė jo klientui skirti 18 metų „griežto režimo kolonijoje“.

„Tiesą pasakius, patyrėme šoką“, – sakė jis prie Maskvos teismo, kur procesas vyko už uždarų durų.

P.Whelanas ramiai reagavo į „labai griežtą“ kaltintojo reikalavimą ir „elgiasi oriai“, sakė advokatas.

Kaip teigė V.Žerebenkovas, kaltintojas mano, kad P.Whelanas yra JAV karinės žvalgybos karininkas, „mažiausiai pulkininkas“.

Pasak advokato, P.Whelanas teisme teigė, kad „nieko nešnipinėjo ir nerinko jokios slaptos informacijos“.

Teismo nuosprendis bus paskelbtas birželio 15 dieną, nurodė advokatas.

50-metis amerikietis P.Whelanas, taip pat turintis Airijos, Kanados ir Jungtinės Karalystės pilietybes, buvo sulaikytas Maskvoje 2018 metų gruodį, kai jam esą buvo perduota Rusijos valstybės paslapčių.

Kovą prasidėjęs teismo procesas nepaisant koronaviruso pandemijos ir diplomatinių protestų vyko už uždarų durų Maskvos teismo salėje.

Iki arešto P.Whelanas vadovavo automobilių dalimis prekiaujančios Mičigano įmonės „BorgWarner“ tarptautinio saugumo padaliniui. Jis tvirtina atvykęs į Rusiją dalyvauti vestuvėse ir buvo nepagrįstai apkaltintas, kai paėmė iš vieno pažįstamo USB laikmeną, manydamas, kad joje yra atostogų nuotraukų.

Jungtinės Valstijos pasmerkė P.Whelano sulaikymą ir sakė, jog nepakanka įrodymų laikyti jį suimtą. P.Whelano byla pakurstė kalbas, kad Vašingtonas ir Maskva galbūt planuoja kalinių mainus, per kuriuos P. Whelanas galėtų būti iškeistas į rusų pilotą Konstantiną Jarošenką, nuteistą Jungtinėse Valstijose už ginklų kontrabandą.

P.Whelano byla dar labiau pablogino JAV ir Rusijos santykius, kuriuos smarkiai temdo nesutarimai dėl Maskvos paramos Sirijos vyriausybei ir prorusiškiems separatistams Ukrainos rytuose.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s