SAM: grįžusieji iš užsienio bus tiriami mobiliuosiuose punktuose

Pasienio kontrolės punktuose bei tarptautiniuose oro uostuose iš asmenų, į Lietuvą grįžusių iš užsienio, nebus imami tepinėliai tyrimams dėl koronaviruso infekcijos, išskyrus atvejus, kai bus tam poreikis.

Nuo šiol tyrimą dėl koronaviruso parvažiavę į Lietuvą žmonės turės atlikti užsiregistravę ir nuvykę į mobilųjį punktą savivaldybėse. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia, jog jie turės padaryti tai ne vėliau kaip per 48 valandas. Atitinkamą sprendimą pasirašė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Šie pakeitimai buvo priimti siekiant užtikrinti žmonių, grįžusių iš užsienio, patogesnį išsityrimą.

Visi parvykusieji į Lietuvą turės užsiregistruoti karštosios koronaviruso linijos telefono numeriu 1808.

Pasak SAM, esant poreikiui, savivaldybės įpareigojamos organizuoti mobilias tepinėlių paėmimo brigadas ar mobilaus punkto komandas tepinėliui paimti iš sąlytį turėjusių žmonių, grįžusių iš užsienio. Išimtis bus taikoma vaikams, grįžusiems ar atvykusiems iš užsienio, kuriems tyrimai dėl koronaviruso atliekami nebus. Savivaldybių administracijos yra įpareigotos sudaryti sąlygas per 48 valandas užsiregistruoti visiems žmonėms, turėjusiems sąlytį, grįžusiems ar atvykusiems iš užsienio. Savivaldybių administracijoms taip pat tenka atsakomybė sudaryti visas sąlygas mėginių paėmimui iš visų tų, kurie užsiregistravo.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad grįžusiems iš užsienio yra būtina 14 dienų saviizoliacija namie arba savivaldybės patalpose. Išimtis yra taikoma tik keliaujantiems ir grįžusiems iš Latvijos ar Estijos bei kitoms retoms išimtims, nurodytoms Vyriausybės nutarimo 3.1.5 papunktyje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s