Aurelijus Veryga: karantinas tęsis ilgai

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga antradienį teigė, kad teoriškai karantinas gali tęstis ilgai. Ar verta jį tęsti visą birželį? A.Veryga yra įsitikinęs, kad taip.

Ministras antradienį paaiškino, kada biuruose protinga dėvėti kaukes, o kada – nebūtina.

„Karantinas yra ypatinga situacija infekcijai valdyti. Karantino bijoti, kaip režimo, nėra prasmės. Juk praktiškai nelieka jokių labai didelių ribojimų. Kuo toliau tuo mažiau reikalavimų įprastiniam gyvenimui“, – sakė jis.

A. Verygos manymu, žmonės vis mažiau pastebės galiojantį karantiną. Tačiau, anot jo, kuo daugiau yra atlaisvinimų, tuo daugiau galimybių ligai išplisti, todėl pasakyti, kiek tęsis karantinas kol kas sunku.

Antradienį ministras pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė, kad trečiadienio Vyriausybės posėdyje bus siūloma pratęsti karantiną visą birželio mėnesį. Anot premjero, trečiadienį Vyriausybė tai pat planuoja patvirtinti keturis epidemiologinius kriterijus, kurie lemiančius karantino būtinumą.

S.Skvernelio teigimu, epidemiologai siūlo nustatyti keturis kriterijus, kuriems esant karantinas nebebūtų tęsiamas. Pasak vyriausybės vadovo, pagal juos, karantinas būtų atšauktas, jeigu:

per pastarąsias 14 dienų suminis sergamumo COVID-19 rodiklis 100 tūkst. gyventojų nedidėtų,

nuo visų patikrinimų teigiamų atvejų būtų ne daugiau kaip 0,5 procento,

per savaitę nebūtų nustatyti daugiau kaip penki įvežtiniai atvejai,

ne mažiau kaip 90 proc. naujų atvejų būtų susiję su jau esamais lokaliais židiniais.

Paklaustas ar dabartinė padėtis, pagal tuos kriterijus, yra karantino situacija, ministras atsakė teigiamai.

Pasak A.Verygos, jei kriterijai bus patvirtinti, bus žiūrima į ligos plitimo rodiklį.

„Jis turėtų būti mažėjantis“, – sakė jis. A.Verygos teigimu, dabar šis rodiklis, regis, yra 5,9 – šis skaičius būtų atskaitos taškas, būtų vertinama, ar jis didėja, ar mažėja.

Iš to, kaip šalies gyventojai dabar jautriai reaguoja į daugelį dalykų, ministrui panašu, kad žmonės yra pavargę sėdėti namuose.

„Žmonės yra perdirgę, nuotaikos, miego, nerimo sutrikimų daugiau. Bus, taip kaip būna kitais atvejais, kai žmonės susiduria su tam tikromis krizėmis, taip ir dabar neišvengsime“, – kalbėjo jis.

Paklaustas, ar biuruose reikia kaukių, ministras atsakė, kad jei biure bendrauja nuolat tie patys žmonės, kaukių dėvėti nėra prasmės, tačiau jei aptarnaujami klientai, kaukių reikia.

„Išskyrus grupes, kurios labiau pažeidžiamos. Būtų gerai, kad tokie žmonės užsidėtų ir pasisaugotų“, – pabrėžė jis.

Be to A.Veryga pasakojo, kad pirmadienį Baltijos šalių atstovai diskutavo apie rodiklį, pagal kurį atvykę žmonės nebeturėtų izoliuotis.

„Estijoje buvo tam tikri pasiūlymai teikiami ir svarstomi, kad nebūtų privaloma izoliacija, bet žmonės atvyktų jau su padarytu tyrimu. Bet vakar mes diskutavome, kad tas tyrimas nėra absoliuti apsauga. Neigiamas rezultatas nebūtinai rodo, kad žmogus yra neužsikrėtęs“, – antradienį samprotavo ministras.

Anot A.Verygos, šiuo metu šalių epidemiologai aktyviai diskutuoja, bando rasti ligos plitimo rodiklį ir mėgina sutarti dėl visiems priimtino skaičiaus, nuo kurio atvykėliams iš kitų šalių nebereikėtų izoliuotis. Tačiau kol kas sutarimo nėra, apie tai šalių ministrai žada diskutuoti trečiadienį.

Anksčiau už visuotinio karantino nutraukimą pasisakė socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s