S.Skvernelis: karantiną siūloma pratęsti iki birželio pabaigos, bet bus panaikinti tam tikri apribojimai

Karantiną siūloma pratęsti iki birželio pabaigos, pranešė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Nuo birželio 1-osios, anot jo, nebegalios reikalavimas viešose vietose burtis ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, taip pat galės laisvai vykti sporto renginiai.

„Nuo birželio pradžios siūloma atsisakyti apribojimo, kuris nustato, jog viešose vietose gali burtis ne didesnės kaip 5 asmenų grupės. Be viso kito, tai reiškia, kad bus galima žaisti gatvės krepšinį, futbolą ir kitus „kontaktinius“ žaidimus. Sporto renginiams nustatomos tokios pat sąlygos, kaip ir kitiems renginiams. Atvirose erdvėse jie galės vykti, kai susirinks ne daugiau nei 300 žiūrovų ir dalyvių, bus užtikrinamas bent metro atstumas tarp žiūrovų. Uždarose erdvėse – ne daugiau kaip 100 žiūrovų ir dalyvių, užtikrinamas 2 metrų atstumas tarp žiūrovų“, – „Facebook“ antradienį parašė S.Skvernelis.

Jis pažymėjo, kad, jei epidemiologinė situacija neblogės, skaičius gali ir didėti.

S. Skvernelio teigimu, preliminariai nuo birželio 15 dienos dalyvių ir žiūrovų skaičius atvirose erdvėse galėtų didėti iki 500, uždarose – iki 150-ies.

Be to vyriausybės vadovas pranešė, kad judėjimas į Latviją nebebus ribojamas, tačiau saugumo reikalavimų laikytis vis dar reikės.

Pasak jo, nuo birželio pradžios visiškai atveriama siena su Latvija. Judėjimas bus laisvas, nebeliks jokių postų ir patikrinimų. Taip pat pranešta, kad kavinėms ir naktiniams klubams bus leidžiama dirbti iki 23 valandos.

„Atsižvelgus į verslo asociacijų prašymą, restoranų, kavinių, kitų maitinimo įstaigų, taip pat naktinių klubų veiklą planuojama ilginti iki 23 valandos. Ir dar kartą dėl kaukių. Viešose vietose, kaip žinia, jų dėvėti nebeprivaloma. Kaip ir valgant bei geriant viešojo maitinimo įstaigose, sportuojant, lankantis baseinuose ar pirtyse. Tačiau kaukes vis dar reikia dėvėti ten, kur susirenka daug žmonių, kur jie užtrunka ilgesnį laiką, kur neįmanoma užtikrinti saugių atstumų – o tai reiškia padidintą epidemiologinę riziką. Šios vietos – tai turgavietės ir kitos viešos prekybos vietos, vieši renginiai, ekskursijos, viešojo transporto įlaipinimo vietos, taip pat ir pats viešasis transportas“, – pabrėžė S.Skvernelis.

Seime žurnalistams jis teigė, jog karantiną bus siūloma pratęsti iki birželio pabaigos. Dėl to trečiadienį turėtų spręsti Vyriausybė.

Paklaustas, nuo ko priklausys, kiek dar tęsis karantinas dėl koronaviruso, S.Skvernelis teigė, kad tam bus nustatyti kriterijai.

„Tiek, kiek atitiks tam tikrus epidemiologinius rodiklius. Matyt, rytoj Vyriausybėje patvirtinsime tokias rekomendacines formas, pagal medikų, epidemiologų siūlomus kriterijus. Bus bent keturi kriterijai, kuriems esant karantinas arba bus tęsiamas, arba ne“, – dėstė ministras pirmininkas.

Pasak jo, karantinas yra teisinis režimas, kuris esą iš esmės skirtas dviem dalykams: „Pirmiausia, tai susiję su ekonomine parama, nes daug priemonių, kurios yra taikomos karantino metu ir po karantino, tai labai svarbu. Antras teisinis rodiklis yra visgi ligos plitimo ir įvežimo galimybių suvaldymas.“

Premjeras žadėjo, kad trečiadienį Vyriausybei priėmus nutarimą dėl karantino, praktiškai grįšime į mums įprastą gyvenimą, nors ribojimų, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, liks.

„Neturint karantino nebūtų įmanoma atlikti reikalingos medicininės patikros prie mūsų sienų arba atvykstantiems asmenims į Lietuvą, antras dalykas – kas susiję su masiniais renginiais, tam tikrais ribojimais“, – teigė S.SkvernelisS.

Komentarų: 2

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s