JAV pagrasino imtis naujų sankcijų prieš Kiniją dėl Honkongo saugumo įstatymo

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pagrasino dar šią savaitę imtis sankcijų prieš Kiniją dėl priimamo saugumo įstatymo Honkongui.

Atsakydamas į klausimą, ar svarsto sankcijas dėl Kinijos veiksmų Honkonge, D. Trumpas pranešė reporteriams Baltuosiuose rūmuose: „Mes dabar šį tą darome. Manau, kad jums tai bus labai įdomu. Tai labai stipru. Bet aš šiandien apie tai nekalbėsiu“.

Jis pareiškė „iki savaitės pabaigos“ pristatysiąs savo planą.

Baltųjų rūmų atstovė Kayleigh McEnany pridūrė, kad prezidentas yra „supykęs“ dėl Kinijos veiksmų. Esą sunku suprasti, kaip Honkongas galės likti finansų centru, jei Kinija įgyvendins savo planus.

Praėjusią savaitę Kinijos premjeras Li Keqiangas paskelbė apie naujus įstatymus ir „įgyvendinimo mechanizmus“ nacionaliniam saugumui Honkonge išsaugoti. Pagal juos, Kinijos policijai ir žvalgybai gali būti suteikti platūs įgaliojimai specialiajame administraciniame rajone.

JAV remiami bei finansuojami aktyvistai būgštauja, kad Kinijos iniciatyva reikš ypatingų laisvių, kurias Honkongas turi Kinijoje kaip buvusi britų karūnos kolonija, pabaigą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s