Policininkui nužudžius juodaodį JAV kilo protestų banga

Liudininkams nufilmavus kaip policijos pareigūnai gatvėje nužudo nereikšmingu nusikaltimu įtariamą juodaodį Jungtinėse Amerikos Valstijose kilo masinės riaušės. Minios žmonių šalyje ne tik protestuoja bet ir plėšia bei padeginėja parduotuvės  Įspėjame, kad vaizdai gali šokiruoti.

Mineapolio pareigūnas keliu prie žemės spaudžia George’o Floyd’o kaklą. Vyras panaudojo, įtariama suklastotą 20 dolerių banknotą norėdamas atsiskaityti parduotuvėje. Vyras maldauja jį paleisti, bet policininkai nereaguoja.

Ir taip policijos pareigūnas keliu spaudė nesipriešinančio George’o Floyd’o kaklą iki tol, kol vyras numirė. Jo maldavimai paleisti ir leisti kvėpuoti pareigūnui buvo nė motais. Į įvykio vietą atvažiavo greitoji, bet jau buvo per vėlu – medikai konstatavo vyro mirtį. Šį vaizdo įrašą paviešino įvykio liudininkai ir jis netrukus sukėlė didžiulį visuomenės pasipiktinimą ir įžiebė aršius protestus visoje Amerikoje, ypač Mineapolyje.

Nors visi keturi su įvykiu susiję pareigūnai atleisti, protestuotojai reikalauja juos teisti už nužudymą ir skirti kuo griežtesnes bausmes. Teisingumo reikalaujantys demonstrantai susirėmė su pareigūnais ir net padegė parduotuvę. Negano to, jie ėmė ir plėšikauti. Į Geroge’o Floydo nužudymą sureagavo ne tik visuomenė, bet ir Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas, kuris juodaodžio vyro mirtį pavadino liūdna ir tragiška.

Prokurorai sako, kad šią bylą tirs FTB pareigūnai. George’o Floydo nužudymas laikomas dar vienu policijos brutalumo afroamerikiečių atžvilgiu pavyzdžiu. Šalyje kilę neramumai primena dar prieš šešerius metus vykusias riaušes, kai policijos pareigūnas nušovė apiplėšimu įtartą afroamerikietį. Tada visoje Amerikoje kilo judėjimas „Black Lives Matter“, reikalaujantis dorotis su policijos brutalumu juodaodžių atžvilgiu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s