Jau ne retenybė: dėl cigarečių kontrabandos gabenimo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi suimti du pasieniečiai

Pasienietis – kontrabandininkas. Skamba neįtikėtinai, bet Lietuvoje deja tai jau tampa kone kasdienybe.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ketvirtadienį pranešė, kad po gaudynių Varėnos rajone buvo sulaikytas mikroautobusas su 40 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Netrukus, įtariant piktnaudžiavimu ir vertimusi kontrabanda buvo sulaikyti ir du pasieniečiai.

Pasak VSAT, antradienį Varėnos rajono Krokšlio kaimo ribose pasieniečiai patikrinimui sustabdė mikroautobusą „VW Transporter“, tačiau šis nestojo. Maždaug už trijų kilometrų nuo sienos su Baltarusija stabdomas vairuotojas padidino greitį ir nuvažiavo Rudnios kaimo link.

Bandydami  sulaikyti mikroautobusą pasieniečiai panaudojo priverstinio stabdymo juostą bei iš ginklo „Winchester Defender“ į mikroautobusą iššovė dujinį užtaisą.

Šioje operacijoje dalyvavo VSAT Imuniteto valdybos, Varėnos rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus bei Specialiosios paskirties komandos pasieniečiai.

Bėglį pareigūnai vijosi apie tris kilometrus, kol jis nesuvaldė dviem pradurtomis padangomis važiavusio automobilio ir nuvažiavo nuo kelio.

Kriminalistai sulaikė 43 metų Varėnos gyventoją, kuris mikroautobusu gabeno 40 tūkst. pakelių baltarusiškomis banderolėmis pažymėtų cigarečių „NZ Gold“ ir „Minsk Capital QS“.

Tęsdami pradėtą tyrimą, VSAT pareigūnai netrukus sulaikė du 33 ir 36 metų Aleksandro Barausko užkardos pasieniečius. Jiems buvo pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dėl padėjimo gabenti akcizais apmokestintas prekes.

Pasak VSAT, ketvirtadienį teismas leido mėnesiui suimti cigaretes gabenusį vyrą. Sulaikyti pasieniečiai teismo leidimu buvo suimti dešimčiai dienų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s