Kroatija atveria savo sienas Lietuvos ir dar devynių ES šalių piliečiams

Kroatija ketvirtadienį paskelbė atverianti savo sienas Lietuvos ir dar devynių Europos Sąjungos valstybių piliečiams be jokių papildomų apribojimų, siekdama išgelbėti jos ekonomikai itin svarbų turizmo sektorių, nukentėjusį dėl koronaviruso pandemijos padarinių.

„Laikinas draudimas kirsti sieną turizmo tikslais buvo panaikintas,“ – per ministrų kabineto posėdį paskelbė ministras pirmininkas Andrejus Plenkovičius.

Sienos atveriamos dešimčiai valstybių, kurios panašiai sėkmingai suvaldė koronaviruso plitimą, pareiškė jis. Tarp tokių šalių yra Austrija, Čekija, Estija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Slovakija, Slovėnija, Vengrija bei Vokietija.

4,2 mln. gyventojų turinčiai Kroatija gana neblogai pavyko suvaldyti koronaviruso protrūkį. Šalyje užregistruota apie 100 su COVID-19 susijusių mirčių ir kiek daugiau nei 2 tūkst. užsikrėtimo atvejų.

Kroatija pradėjo švelninti dėl koronaviruso pandemijos įvestus suvaržymus nuo gegužės pradžios. Anksčiau ji atvėrė savo sienas ES valstybių piliečiams, keliaujantiems darbo tikslais, taip pat asmenims, kurie turi šalyje nekilnojamojo turto, laivą arba gali patvirtinti rezervavę sau gyvenamąją vietą.

Nuo šiol 10 ES valstybių piliečiams nereikės deklaruoti savo atvykimo į šalį priežasties. Prieš kelionę jie galės pateikti savo asmens duomenis specialiai sukurtoje interneto svetainėje, kad sutrumpintų laukimo pasienyje laiką.

Gerėjant epidemiologinei padėčiai kitose šalyse, valstybių sąrašas bus papildytas, pridūrė A. Plenkovičius.

Prognozuojama, kad šiemet maždaug penktadalį įplaukų į Kroatijos biudžetą atnešantis šalies turizmo sektorius dėl pandemijos susitrauks net 70 procentų. Pernai šalyje apsilankė maždaug 20 mln. poilsiautojų iš užsienio. Daugiausia juos viliojo Adrijos jūros pakrantė ir palei ją išsibarsčiusios daugiau nei 1000 salų.

Pasiekti Kroatiją lėktuvu iki šiol yra sudėtinga. Laukiama, kad nemažai turistų atvyks sausumos keliais iš Austrijos, Vokietijos ir Slovėnijos. Taip pat tikimasi sulaukti kempingus ir vandens keliones mėgstančių poilsiautojų, atsižvelgiant į dabartinius reikalavimus laikytis socialinio atstumo.

Šią savaitę elektroninis žurnalas „Croatija Week“ pranešė, kad Kroatijoje jau atsidarė 133 viešbučiai ir 65 kempingai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s