Į Klaipėdą plaukia pirmasis JAV naftos krovinys skirtas Baltarusijai

Į Klaipėdą plaukia Baltarusijai skirtas pirmasis naftos krovinys iš JAV. Lietuvą jis turėtų pasiekti po savaitės.

„Laivo „NS Captain“ atvykimas numatytas birželio 5 dieną, atgabena apie 77 tūkst. tonų naftos iš JAV“, –praneša „Klaipėdos nafta“.

Portalų marinetraffic.com ir myshiptracking.com duomenimis, su Liberijos vėliava plaukiantis tanklaivis gegužės 17 dieną išplaukė iš JAV Teksaso valstijos. Šiuo metu jis yra netoli Floridos, Atlanto vandenyne.

Baltarusijos naftos pramonės veiklą koordinuojantis valstybės koncernas „Belneftechim“ gegužės viduryje pranešė, kad pirmasis tanklaivis su JAV naftos kroviniu Baltarusijai atplauks į Klaipėdos uostą birželio pradžioje. Bendrovės teigimu, tanklaivis pradėtas pildyti Teksaso valstijos Bomonto uoste, jis gabena „Bakken“ rūšies naftos.

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija skelbė, jog prasidėjęs JAV naftos tiekimas Baltarusijai yra jos strateginio tikslo diversifikuoti apsirūpinimą energijos ištekliais bei sustiprinti energetinį saugumą įgyvendinimo dalis.

JAV valstybės sekretorius Mike’as Pompeo tąkart sakė, kad „tai yra konkurencingas sandoris, kurį sudarė JAV energijos prekybininkas „United Energy Trading“, padedant JAV bendrovei „Getka“ ir jos partnerei iš Lenkijos UNIMOT“.

Lenkijos bendrovė „Esperis Consulting“ savo gegužės apžvalgoje apie Baltarusijos naftos tiekimo šaltinių diversifikavimą nurodo, kad „Bakken“ nafta iš JAV per Klaipėdą pateks į Novopolotsko naftos perdirbimo gamyklą.

Gegužės 12-ąją į Klaipėdą atplaukė septintas šiemet tanklaivis su Baltarusijai skirta nafta – 87 tūkst. tonų naftos krovinys atgabentas iš Saudo Arabijos, o įsigytas iš bendrovės „Saudi Aramco“. Ankstesniais šių metų mėnesiais Klaipėdos uoste buvo perkraunama tanklaiviais atgabenta norvegiška ir rusiška nafta, kurią iki Baltarusijos pervežė „Lietuvos geležinkeliai“.

Rusijai šių metų pradžioje sumažinus naftos tiekimą vamzdynais Baltarusijos perdirbimo gamykloms, prezidentas Aleksandras Lukašenka nurodė skubiai ieškoti alternatyvių tiekėjų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s