Neramumų apimtame Mineapolyje darbo metu sulaikyta CNN reporterių komanda

JAV policija penktadienį sulaikė CNN televizijos reporterių komandą, tiesiogiai nušvietinėjusią įvykius Mineapolio mieste, kur prieš kelias dienas įsiplieskė riaušės dėl vieno afroamerikiečio nužudymo jį sulaikant policijai. Vėliau žurnalistai buvo paleisti.

Televizijos tinklas paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip Omaras Jimenezas ramiai kalbasi su lazdomis ginkluotais riaušių policininkais, o paskui nuvedamas surakintas antrankiais.

„Gal galėtumėte man pasakyti, kodėl esu suimamas, pareigūne? – sako O.Jimenezas. – Kodėl esu suimamas, pareigūne?“ Įraše negirdėti jokio atsakymo.

Pasak CNN, taip pat buvo sulaikyti su šiuo korespondentu dirbę prodiuseris bei operatorius.

Anksčiau, kai Minesotos valstijos policija apsupo O.Jimenezą, kol jis pranešinėjo apie įvykius, reporteris kalbėjo su pareigūnais ir pareiškė norįs su jais bendradarbiauti.

„Eisime visur, kur norėtumėt, kad nueitumėm“, – sakė juodaodis O.Jimenezas.

CNN socialiniame tinkle „Twtitter“ pareiškė, kad riaušių vietoje taip pat dirbo baltaodis žurnalistas, bet jis esą nebuvo sulaikytas. O.Jimenezas pasirodė eteryje vėliau penktadienį, policijai jį paleidus.

Anot CNN, Minesotos gubernatorius Tim Walzas atsiprašė žiniasklaidos.

Anksčiau CNN paskelbė pareiškimą, kuriuo pasmerkė policijos veiksmus.

„CNN reporteris ir jo prodiuserių komanda šį rytą buvo areštuoti Mineapolyje už tai, kad atliko savo darbą, nors ir prisistatė – tai akivaizdus Pirmosios pataisos jiems suteiktų teisių pažeidimas“, – pabrėžė tinklas.

O.Jimenezas lankėsi mieste, nušviesdamas trečią naktį iš eilės trukusias riaušes, įsiplieskusias žuvus George’ui Floydui, suimtam dėl įtariamo mėginimo atsiskaityti parduotuvėje padirbtu banknotu.

Pirmoji JAV Konstitucijos pataisa draudžia bet kokius žodžio laisvės apribojimus.

Praeivio nufilmuotame vaizdo įraše buvo matyti, kad baltasis pareigūnas Derekas Chauvinas keliu spaudė įtariamojo kaklą, o G.Floydas sakė negalįs kvėpuoti. Bėgant minutėms G.Floydas pamažu liovėsi kalbėjęs ir judėjęs. Netrukus po šio incidento jis numirė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s