Švenčionių rajone atidaryta NATO technikai skirta geležinkelio atšaka

Švenčionių rajone esančioje Pažeimenėje penktadienį pristatyta šį mėnesį baigta statyti nacionalinės reikšmės geležinkelio linijos Pabradė-Pažeimenė atšaka. Ją pirmieji išbandė rotaciją baigiantys ir iš Lietuvos besiruošiantys išvykti JAV bataliono kariai, ant traukinio platformos suvarę keliolika savo technikos vienetų.

Suformuotas traukinys dardės į Klaipėdą, o iš ten karinė technika bus plukdoma į JAV nuolatinės dislokacijos vietą Vokietijoje.

„Simboliška, kad šios infrastruktūros veikla prasideda nuo JAV kariuomenės, nuo JAV bataliono technikos krovimo čia“, – žurnalistams sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

„Tai yra pavyzdys, kad Lietuva gali prisitaikyti ir imtis visų priemonių, kad infrastruktūra būtų kiek galima geresnė tiek Lietuvos kariuomenės daliniams, tiek sąjungininkų daliniams“, – teigė jis.

Stiprinant Baltijos šalių saugumą nuo praėjusių metų spalio Lietuvoje buvo dislokuota pusė tūkstančio JAV Sausumos pajėgų karių ir sunkioji technika: apie 30 tankų „Abrams“, daugiau nei 20 pėstininkų kovos mašinų „Bradley“ ir kitų karinių priemonių.

JAV ambasadoriaus Roberto Gilchristo teigimu, atidaryta atšaka leis ne tik lengviau išvykti jo šalies kariams, tačiau ir sugrįžti į Lietuvą.

„Tai ne tik palengvina perdislokavimą ir JAV karių grįžimą namo, tačiau tuo pačiu tai palengvina ir karių atvykimą. Aš esu tikras, kad JAV kariai sugrįš į Lietuvą“, – sakė JAV diplomatas.

Geležinkelio linijos atšaka padės užtikrinti greitesnį NATO sąjungininkų karinės technikos ir kitos įrangos perdislokavimą į šalia esantį Lietuvos kariuomenės Generolo Silvestro Žukausko poligoną.

„Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška teigė, kad atšakos atidarymas svarbus ir jo vadovaujamai bendrovei, o karinę techniką lengviau transportuoti geležinkeliu nei keliais.

„Jis prisideda prie logistikos mobilumo. Tokią sunkią techniką yra daug patogiau transportuoti geležinkeliu negu keliais“, – renginyje sakė M.Bartuška.

Vyriausybė planus tiesti geležinkelio atšaką į Pažeimenę patvirtino 2019 metų pradžioje, o maždaug kilometro ilgio kelią ir pervažą ties Pažeimene pastatė Estijos geležinkelių paslaugų grupės „Skinest Rail“ įmonė „Vitras-S“. Darbus finansavo Krašto apsaugos ministerija, o pervažos rekonstrukciją lygiomis dalimis finansavo KAM ir „Lietuvos geležinkeliai“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s