Policininkams nužudžius afroamerikietį JAV tęsiasi riaušės: keli miestai paskelbė komendanto valandą

JAV policininkams Mineapolyje nužudžius afroamerikietį George Floyd šalies didmiesčiuose penktą naktį iš eilės tęsėsi riaušės.

Mineapolyje Minesotos valstijoje demonstrantai naktį į sekmadienį vėl nepaisė komendanto valandos.

CNN pranešė, jog saugumo pajėgos prieš demonstrantus panaudojo ašarines dujas. Daugelyje kitų miestų kilo neramumai, taip pat plėšikavimai.

Iš viso 25 miestų esančių 16 valstijų valdžia paskelbė komendanto valandą. Nepaisant to, daugelyje vietų vyko protestai.

Naktinė komendanto valanda paskelbta ir Los Andžele. Meras Ericas Garcettis pareiškė, kad ši priemonė būtina „taikai atkurti“. Policijos duomenimis, miesto centre kilo „dideli ir smurtiniai protestai“. Demonstrantai nepaisė komendanto valandos. Televizijos vaizduose buvo matyti, kaip Los Andžele plėšiamos parduotuvės.

Saugumo pajėgos šeštadienio vakarą neleido demonstrantams rinktis prie Baltųjų rūmų, kaip išvakarėse. Vienas demonstrantų laikė rankose plakatą su užrašu „Aš kitas?“

TV vaizduose iš Vašingtono buvo matyti miesto centre degantis pastatas.

„Šalis chaose“, – sakė CNN laidos vedėjas.

Mineapolyje nuo 20.00 val. galioja komendanto valanda. Minesotos gubernatorius Timas Walzas paragino visus gyventojus likti namuose. Dėl protestų gubernatorius šeštadienį pirmą kartą nuo Antrojo pasaulinio karo mobilizavo visą valstijos nacionalinę gvardiją.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas dėl riaušių apkaltino kairiąsias radikalias grupuotes.

46-erių G. Floydas mirė pirmadienį po brutalaus sulaikymo. Vienam iš keturių operacijoje dalyvavusių pareigūnų penktadienį buvo pateikti kaltinimai dėl nužudymo – jis kelias minutes keliu spaudė ant žemės gulinčio vyro kaklą, nors šis sakė dūstąs. Tada afroamerikietis prarado sąmonę. Tai praeiviai užfiksavo mobiliaisiais telefonais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s