Amerikiečių tankai paliko Lietuvą

Amerikiečių mechanizuotas batalionas palieka Lietuvą. Tankai ir kareiviai siunčiami į Vokietiją, o po to namo, į Teksasą.

Batalionas buvo šalyje nuo praėjusių metų rudens ir dalyvavo daugybėje karinių pratybų.

Amerikos kareiviai manevrus vykdė tik apie 15 kilometrų nuo sienos su Baltarusija.

Buvo planuota, kad jie prisijungs prie didžiausių NATO manevrų „Defender 2020“, tačiau galiausiai jie buvo atšaukti dėl koronaviruso. Kelios dešimtys Lietuvoje dislokuotų NATO karių susirgo „Covid-19“.

Tiek Vilnius, tiek Briuselis teigiamai vertina amerikiečių kariškių viešnagės rezultatus.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis: „Pirmiausia, amerikiečiai turėjo savo kovinio rengimo programas, kurias jie čia ir įgyvendino. Antra, taip, tai yra atgrasymo priemonė. Mums reikalingas Amerikos kariuomenės buvimas čia. Tačiau pagrindinė atgrasymo priemonė yra priešakiniai NATO batalionai.“

Karinis ministras palankiai įvertino Europos Komisijos pasiūlymą būsimame ES biudžete skirti 1,5 milijardo eurų kariuomenės judėjimui. Tiesa, iš pradžių buvo manoma, kad ši suma bus žymiai didesnė – šeši milijardai eurų.

Amerikiečių tankai pirmieji išbandė naują geležinkelio linijos atšaką: ji buvo nutiesta specialiai sunkiajai įrangai gabenti į Pabradės mokymo poligoną.

51-ajame linijos „Naujoji Vilnia–Turmantas–Latvijos siena“ atšakos kilometre atnaujinta geležinkelio infrastruktūros dalis, nutiesta maždaug kilometro ilgio geležinkelio atkarpa, įrengtos elektros, ryšių, signalizacijos, eismo valdymo sistemos.

„Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška pabrėžė, kad naujoji atšaka yra tik viena dalis dideliame karinio mobilumo žemėlapyje, kuris šiais metais gerokai pasikeis.

„Baigus šį projektą ir rekonstrukciją Kauno geležinkelio mazge, po kurios Kaunas per „Rail Baltica“ geležinkelį pilnai integruosis į Europos Sąjungos geležinkelių sistemą, „Lietuvos geležinkeliai“ taps dar svarbesne Lietuvos nacionalinio saugumo sistemos dalimi.

NATO daliniai su sunkiąją technika galės būti perkrauti ne tik Šeštokuose, bet atvykti tiesiai į Kauną, o iš čia mokymų metu iki Pažeimenės ar, esant poreikiui, kitos Lietuvos vietos“, – sakė „Lietuvos geležinkelių“ vadovas.

Aljanso vadovybė anksčiau ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl Lietuvos infrastruktūros neužbaigtumo, nors būtent Lietuva turi daugiausiai tarp Baltijos šalių NATO objektų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s