Prie JAV ambasados Vilniuje surengta palaikymo akcija

Antradienio vakarą JAV ambasados Vilniuje prieigos pasidengė plakatais, ant žemės – gėlės ir degančios žvakės. Taip išreikštas palaikymas George’ui Floydui, kurio žūtis nuo pamatų supurtė ne tik Ameriką, bet ir vakarų pasaulį.

JAV šiuo metu krečia protestai, kuriuos išprovokavo G.Floydo – neginkluoto vyro, nužudyto, kai baltaodis policininkas jam keliu prispaudė sprandą, – žūtis. Tūkstantinės minios žmonių išėjo į gatves, siekdami sugrąžinti arba pagaliau įvesti teisybę, lygybę ir pareikalauti teisingumo.

Jau kelias dienas viešoje erdvėje ryškiausios pasaulio asmenybės, politikai, visuomenės veikėjai, pramogų pasaulio atstovai skatina pasaulį kovoti prieš egzistuojančią nelygybę, neapykantą. Palaikymas išreiškiamas grotažyme #blacklivesmatter, socialinėse erdvėse plinta juodi paveiksliukai, taip pat ir aukos nuotrauka.

Palaikymą itin sudėtingą laikotarpį išgyvenančioms JAV išreiškė ir Lietuvos žmogaus teisių centras, antradienio vakarą surengęs akciją. Uždegti žvakę atvyko ir žurnalistas Karolis Vyšniauskas.

„Skleiskime lygybę, o ne purškime dujas“, „Stop rasizmui“ ir „Black lives matter“ – tokie šiuo metu daugelyje pasaulio valstybių sklindantys šūkiai atsidūrė ir ant JAV ambasados sienos. O ant žemės – įrėminta aukos nuotrauka, gėlės.

Europa „sukrėsta ir priblokšta“ dėl policijos įvykdyto juodaodžio įtariamojo George’o Floydo nužudymo Jungtinėse Valstijose, antradienį pareiškė ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellis, smerkdamas „piktnaudžiavimą valdžia“.

Tuo tarpu prezidentas Donaldas Trumpas liepė kariuomenei atkurti tvarką.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s