Seimas galutinai atmetė siūlymą dėl apkaltos I.Rozovai

Seimas antradienį galutinai atmetė opozicijos pasiūlytą iniciatyvą dėl apkaltos parlamentarei Irinai Rozovai. 62 balsais nuspręsta atmesti siūlymą sudaryti specialiąją tyrimo komisiją, kuri rengtų išvadą dėl pagrindo pradėti apkaltos procesą. Už tai, kad pirminis pateiktas apkaltos iniciatyvos variantas būtų grąžintas iniciatoriams tobulinti, balsavo 41 opozicijos parlamentaras.

„Aš noriu padėkoti visiems kolegoms Seimo nariams už tą balsavimą, ir aš manau, kad mes visi galim konstatuoti ir džiaugtis, kad pagaliau sveikas protas Seimo salėje nugalėjo“, – po balsavimo Seimo salėje sakė I.Rozova.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcijos atstovė taip pat sakė besitikinti, kad „kolegos iš dešinės sustabdys raganų medžioklę arba padarys pauzę“.

Opozicinių konservatorių atstovas Laurynas Kasčiūnas išreiškė nuomonę, kad apkaltos iniciatyvą valdantieji atmetė siekdami apsaugoti koalicijos partnerius „LLRA-KŠS“.

„Buvo apsaugoti koalicijos partneriai, nes tyrimas neapsiriboja vien ponia I.Rozova. Bet sužlugdžius procesą sukliudyta atskleisti visuomenei šitą tinklą. Šita politinė dauguma dėl politinio išskaičiavimo gali apsaugoti Lietuvoje rusų įtakos voratinklį“, – pranešė L.Kasčiūnas.

Antradienio balsavimas surengtas gavus Etikos ir procedūrų komisijos išvadą dėl ankstesnio balsavimo, kai kilo ginčas, ar Seimas privalėjo sudaryti opozicijos inicijuotą komisiją.

Apkaltą dėl nuslėptų ryšių su rusų diplomatais I.Rozovai inicijuoti siekė 44 parašus surinkę parlamentarai. Iniciatoriai argumentavo, kad I.Rozova galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė Seimo nario priesaiką, nes „siekdama gauti leidimą dirbti su slapta informacija, (…) sąmoningai mėgino nuslėpti nuo VSD pareigūnų savo ryšius su Rusijos diplomatinio korpuso atstovais ir jų pobūdį“.

Prašyme išduoti leidimą dirbti su įslaptinta informacija šių kontaktų I.Rozova nenurodė.

Patikrinimą atlikęs Valstybės saugumo departamentas (VSD) Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui rekomendavo leidimo nesuteikti.

VSD dokumente rašoma apie I. Rozovos tarimąsi su Rusijos diplomatais dėl finansinės paramos Lietuvos politinei partijai „Rusų aljansas“ , Seimo narės bendravimą su 2014 metais už veiklą nesuderinamą su diplomato statusu (išvertus iš diplomatų į lietuvių kalbą tai reiškia už šnipinėjimą) iš Lietuvos išsiųstu buvusiu Rusijos generaliniu konsulu Klaipėdoje Vladimiru Malyginu. I.Rozova sako, kad jos ryšiai su rusų diplomatais nebuvo asmeniniai, todėl ji neturėjusi jų deklaruoti VSD klausimyne.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s