URM: Energetikos ministerijos siūlomas susitarimas dėl elektros iš Astravo AE neatitinka Lietuvos interesų

Lietuvos Energetikos ministerijos siūlomas Baltijos šalių bendras susitarimas dėl prekybos elektra su Baltarusija bei kitomis trečiosiomis šalimis netenkina LR interesų, mano užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Buvęs Kauno Panemunės rajono komjaunimo sekretorius žada raginti Vyriausybę nepritarti ministro Žygimanto Vaičiūno pasiūlymui, nes, anot L.Linkevičiaus, „kompromisai trims Baltijos šalims leidžiant laikytis skirtingos pozicijos dėl elektros pirkimo iš Astravo atominės elektrinės turėtų būti nepriimtini“.

„Tai yra susitarimo projektas, kuris, mano požiūriu, netenkina Lietuvos interesų ir aš nemanau, kad Vyriausybė turėtų jam pritarti. Apie tai aš sakiau ir savo kolegai energetikos ministrui“, – pakomentavo situaciją Linas Linkevičius.

„Mūsų principinė pozicija yra tokia, kad Baltijos šalys turėtų laikytis koordinuotai, vienodai, dėl elektros energijos nepirkimo iš šio nesaugaus objekto visais aspektais, mes tikrai turime tam tikrą supratimą ir Europos Komisijoje. Mes nuo šių pozicijų neturėtume atsitraukti ir tokie kompromisai turėtų būti nepriimtini“, – pridėjo Lietuvos ministras.

Kaip pranešė Energetikos ministerija, Vyriausybė trečiadienį svarstys Baltijos šalių bendrą susitarimą dėl prekybos elektra su trečiosiomis šalimis iki 2025 metų, kai planuojama sinchronizuoti Baltijos šalių elektros tinklus su Europos Sąjungos tinklais. Ž.Vaičiūnas sako, kad susitarimas leistų Lietuvai įgyvendinti įstatymo reikalavimus dėl elektros iš Baltarusijos nepatekimo į Lietuvą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s