Venesuelos ministras: J.Guaido slepiasi Prancūzijos ambasadoje

Save vadinantis Venesuelos opozicijos lyderiu Juanas Guaido šiuo metu yra Prancūzijos ambasadoje Karakase, ketvirtadienį nurodė šios Pietų Amerikos šalies užsienio reikalų ministras Jorge Arreaza.

Diplomatijos vadovo pareiškimas nuskambėjo praėjus trims dienoms po prezidento Nicolas Maduro išsakytos užuominos, kad jo varžovas „slepiasi“ kažkurioje diplomatinėje atstovybėje.

„Negalime įžengti į jokios šalies ambasados teritoriją – šiuo atveju Ispanijos arba Prancūzijos“, – apgailestavo J.Arreaza.

Ministras pridūrė, kad tai reiškia, jog J. Guaido neįmanoma suimti jėga.

Šį komentarą jis išsakė paklaustas, ar kitas svarbus opozicijos veikėjas – Leopoldo Lopezas yra Ispanijos ambasadoriaus rezidencijoje, taip pat – ar J.Guaido yra Prancūzijos ambasadoje.

„Tikimės, kad (šių valstybių – red.) vyriausybės apsigalvos ir perduos tuos, kurie nori išsisukti nuo Venesuelos teisingumo“, – pareiškė J.Arreaza.

Venesuelos ministras susidariusią padėtį pavadino „visiškai netinkama“ ir pridūrė, jog „tai, kas įvyko, užtraukia gėdą Ispanijos bei Prancūzijos diplomatijai, ir labai greitai sukels neigiamų padarinių“.

Krizės ištiktoje Venesueloje politiniai neramumai tęsiasi nuo 2019 metų, kai J.Guaido pasinaudojo savo kaip parlamento pirmininko pozicija ir pasiskelbė laikinuoju prezidentu, mesdamas tiesioginį iššūkį prezidento N.Maduro valdžiai. Beveik 60 pasaulio valstybių, įskaitant JAV, Prancūziją ir Ispaniją, pripažįsta J.Guaido laikinuoju Venesuelos vadovu. Tačiau tikroji prezidentinė valdžia priklauso N.Maduro, kurį vis dar palaiko ginkluotosios pajėgos.

Pirmadienį N.Maduro užsiminė, kad J.Guaido „slepiasi ambasadoje“. Taip vadinamas opozicijos lyderis iškart tai paneigė.

„Jie jums meluoja, – rašė J.Guaido socialiniame tinkle „Twitter“ ir pridūrė, kad yra „kartu su žmonėmis“.

N.Maduro ir jo administracija anksčiau yra vadinę J.Guaido „nuo teisingumo besislapstančiu asmeniu“, nors nėra žinoma, kad būtų išduotas orderis jį suimti.

L.Lopezas Ispanijos ambasadoriaus rezidencijoje yra apsistojęs nuo 2019 metų balandžio, kai nepaisydamas jam skirto namų arešto dalyvavo J.Guaido organizuotoje demonstracijoje, per kurią Vakarų statytinai nesėkmingai bandė pakurstyti karinį perversmą.

Tarp Paryžiaus ir Karakaso didžiulė diplomatinė įtampa tvyro nuo gegužės pradžios, kai Venesuelos policija ėmė budėti gatvėje, kur yra Prancūzijos ambasadoriaus rezidencija, ir buvo nutrauktas vandens bei elektros tiekimas į rezidenciją.

Šios problemos „daro poveikį normaliai mūsų diplomatinės atstovybės veiklai“, nurodė Prancūzijos užsienio reikalų ministerija.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s