Vokietijos ambasadorius ES: reikalingas privalomas pabėgėlių skirstymas po Bendrijos šalis

Europos Sąjunga netrukus rengiasi reformuoti Bendrijos migracijos ir prieglobsčio suteikimo politiką. Vokietija, Ispanija, Italija bei Prancūzija oficialiai siūlo savotiškų nuolaidų pabėgėlių nenorinčiai Vidurio Europai.

Vokietijos ambasadorius ES mano, kad sistema funkcionuos tik įtvirtinus privalomą pabėgėlių perkėlimą.

„Netikiu, kad migracijos problemas bus galima išspręsti, jei galiausiai nebus kažkokio privalomo žmonių perkėlimo“, – pareiškė Michaelis Claussas.

„Galbūt bus ir pereinamasis etapas, bet man sunku įžvelgti sutarimą ir funkcionuojančią migracijos bei prieglobsčio suteikimo sistemą be privalomo perkėlimo“, – pridūrė vokiečių diplomatas.

Europos Komisija turi pateikti naują pasiūlymą dėl naujos migracijos ir prieglobsčio suteikimo politikos iki birželio pabaigos.

Migracijos politika – viena jautriausių temų ES politiniame gyvenime nuo pat 2015-ųjų krizės. Tuo metu jos vadovas Jeanas-Claude’as Junckeris bandė įtvirtinti privalomą prieglobsčio prašytojų perkėlimą, mat tokios ES pasienio šalys kaip Graikija ir Italija skundėsi nepakeliančios naštos.

Bet tada aršiai pasipriešino Vidurio Europos šalys, vadovaujamos Vengrijos. Tiek Budapeštas, tiek Praha, tiek Varšuva iki šiol atsisako priimti pabėgėlius.

Jau šių metų balandį Vokietija kartu su Prancūzija, Italija ir Ispanija pabandė pateikti kompromisą. Šalys pasiūlė nustatyti oficialų mechanizmą prieglobsčio prašytojų paskirstymui po ES šalis nares, bet taip pat leisti valstybėms pasirinkti „kitas solidarumą rodančias priemones“.

Toks pasiūlymas vertinamas kaip alyvos šakelė Vidurio Europos šalims – nei jų politikai, nei, kaip rodo apklausos, piliečiai nenori priimti pabėgėlių, atvykstančių į Graikiją ar Italiją iš karo siaubiamų kraštų.

Vis dėlto, kaip jau minėta, M.Claussas skeptiškas – esą tokios išimtys negali būti tvaraus sprendimo dalis.

„Klausimas toks: ar solidarumas gali būti skirtingų formų? Vienos šalys perkelia pabėgėlius, o kitos nusprendžia sumokėti? Man asmeniškai sunku suprasti, kaip galima sakyti, kad mes neimsime – niekada niekada – migrantų ar pabėgėlių, kad mes tiesiog sumokėsime šiek tiek pinigų. Situacija tokia, kad daug pabėgėlių telkiasi Maltoje, Kipre, Graikijoje, o solidarumo – mažai“, – tvirtino Vokietijos ambasadorius ES.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s