Eilinė provokacija prieš Rusiją: jokio „apnuodijimo plano“ net nebuvo

Balandį buvo pradėta eilinė antirusiška informacinė kampanija. Tuo metu daugelis žiniasklaidos priemonių ištrimitavo jog Rusijos žvalgybos pareigūnas, naudojantis diplomatinį pasą, esą buvo atvykęs į Prahą turėdamas itin nuodingo ricino. Šią medžiagą jis neva planavo panaudoti kaip cheminį ginklą prieš Prahos merą Zdeneką Hribą, miesto Ržeporijės rajono mera Pavela Novotny bei vieno Čekijos sostinės rajono merą Ondreją Kolarą.

Pagrindiniu pasikėsinimo „taikiniu“ esą buvo pastarasis kadangi š.m. balandžio mėnesį jis vadovavo paminklo sovietų maršalui Ivanui Konevui Prahoje nukėlimui. Antrojo pasaulinio karo metais Tarybų Sąjungos maršalas I.Konev vadovavo karinei operacijai išvaduojant Čekiją bei jos sostinę nuo nacių.

Įdomu ir tai jog Ržeporijės rajono meras Pavelas Novotny įkūrė memorialą, skirtą pagerbti vadinamąją Rusijos išvadavimo armiją (ROA), kuriai vadovavo generolas Andrejus Vlasovas. Pastarasis 1942 metais dezertyravęs iš Raudonosios armijos ir aktyviai kolaboravo su naciais.

Ir štai Čekijos ministras pirmininkas Andrejus Babišas pranešė kad jokio apnuodijimo niekas net neplanavo, o visa ši istorija tiesiog išgalvota!

„Vienas iš (Rusijos – red.) ambasados darbuotojas išsiuntė (Čekijos žvalgybos tarnybai – red.) “BIS“ tyčia išgalvotą informaciją apie planuojamą ataką prieš čekų politikus“, – pranešė žurnalistams Čekijos premjeras Andrejus Babišas.

Tačiau ar iš tikrųjų kas nors iš Rusijos diplomatų išsiuntė tokį laišką čekų žvalgybai su aukščiau įvardyta informacija lieka neaišku.

„Ėmėmės tinkamų ir adekvačių priemonių ir paskelbėme du ambasados darbuotojus nepageidaujamais asmenimis“, – pridūrė jis.

Tinkamų? Adekvačių?

Ir jeigu pranešama kad informaciją čekų žvalgams esą nukreipė vienas rusų diplomatas, kodėl iš šalies išsiuntė du???

Rusijos ambasada Prahoje sprendimą išsiųsti diplomatus penktadienį pavadino „provokacija“.

„Šis priešiškas žingsnis, paremtas nuo pat pradžių nepagrįstais žiniasklaidos kaltinimais, rodo, kad Praha nėra suinteresuota normalizuoti Rusijos ir Čekijos santykius, kurie neseniai pablogėjo ir dėl ko negalima kaltinti mūsų“, – sakoma ambasados pranešime socialiniame tinkle „Facebook“.

A.Babišas citavo žvalgybos informaciją, esą rodančią, kad apgaulingas pranešimas buvo vidaus kovų Rusijos ambasadoje rezultatas.

„Be to, kad apsunkino mūsų saugumo pajėgas, (tas darbuotojas) dar labiau komplikavo Čekijos ir Rusijos santykius ir pakenkė gerai Rusijos Federacijos reputacijai Čekijoje“, – sakė premjeras.

Užsienio reikalų ministras Tomašas Petričekas teigė, kad dėl Rusijos pozicijos jo šaliai liko tik išeitis išsiųsti diplomatus, „nors mes žinome apie numatomus atsakomuosius žingsnius“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s