Lenkija tikisi kai kurių iš Vokietijos atšaukiamų JAV karių dislokavimo jos teritorijoje

Lenkija siekia, kad jos teritorijoje būtų dislokuota daugiau JAV karių, šeštadienį sakė premjeras Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moraveckis), JAV dienraščiui „The Wall Street Journal“ pranešus, kad Vašingtonas planuoja per artimiausius mėnesius daugiau kaip ketvirtadaliu sumažinti Vokietijoje laikomų amerikiečių karių kontingentą.

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trumpas nurodė Pentagonui Vokietijoje nuolat laikomą kontingentą, šiuo metu turintį 34,5 tūkst. karių, sumažinti 9,5 tūkst. karių iki 25 tūkst. žmonių.

Kažkada Tarybų Sąjungos vadovaujamam Varšuvos sutarties blokui priklausiusi Lenkija svarbiausiu savo saugumo garantu dabar laiko JAV.

„Tikrai tikiuosi, kad dėl daugelio derybų, kurias surengėme, ir pademonstravę, koks tvirtas NATO partneris esame, kai kurie iš šiuo metu Vokietijoje dislokuotų ir atšaukiamų JAV karių tikrai atsidurs Lenkijoje“, – lenkų radijo stočiai RMF sakė M. Morawieckis.

„Tikrasis pavojus slypi už rytinės sienos, tad JAV karių perkėlimas į (NATO – red.) rytinį flangą pastiprins visos Europos saugumą“, – sakė jis ir pridūrė, kad „derybos tęsiasi“.

Rusijai per pastarąjį dešimtmetį ėmus stiprėti ir įgyvendinti aktyvią bei nepriklausomą užsienio politiką, Lenkija siekia nuolatinio JAV karių kontingento savo teritorijoje. Pernai D.Trumpas padidino rotuojamų karių Lenkijoje skaičių iki 5,5 tūkstančio.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s