Vokietijos užsienio reikalų ministras: santykiai su JAV yra komplikuoti

Vokietijos diplomatijos vadovas sekmadienį paskelbtame interviu pareiškė, kad jo šalies santykiai su Jungtinėmis Valstijomis „yra komplikuoti“, ir išreiškė nuogąstavimą, kad Amerikos vidaus nesantaika gali dar labiau padidinti tarptautinę įtampą.

Vokiečių užsienio reikalų ministras Heiko Maasas teigė, kad jei Vašingtonas įgyvendins planus atšaukti tūkstančius Vokietijoje dislokuotų amerikiečių karių, Berlynas „tai įsidėmės“.

Savaitraščiui „Bild am Sonntag“ H.Maasas sakė, kad Vokietija „vertina dešimtmečius augusį bendradarbiavimą su JAV pajėgomis“ ir kad šis bendradarbiavimas „atitinka abiejų šalių interesus“.

JAV dienraštis „The Wall Street Journal“ penktadienį pranešė, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas nurodė Pentagonui Vokietijoje nuolat laikomą kontingentą, šiuo metu turintį 34,5 tūkst. karių, sumažinti 9,5 tūkst. karių. H.Maasas sakė, kad Vokietija ir Jungtinės Valstijos yra „artimos partnerės transatlantiniame aljanse“.

„Bet tai komplikuota“, – pridūrė jis.

Ministras išreiškė susirūpinimą, kad JAV prezidento rinkimų kampanija gali dar labiau suskaldyti Ameriką ir pakurstyti populistinę politiką.

„Tuomet ne tik sambūvis šalyje taps sunkesnis: tai taip pat kursto konfliktus tarptautiniu lygiu, – sakė jis. – To mums mažiausiai reikia.“

Paklaustas apie D.Trumpo griežtą poziciją prieš rasizmą ir juodaodžio George’o Floydo mirtį dėl baltojo policininko veiksmų protestuojančių demonstrantų atžvilgiu, H.Maasas atsakė manantis, kad pavojinga „grasinti tolesniu smurtu labai įtemptoje situacijoje“.

Jis gyrė buvusio respublikonų prezidento George’o W.Busho ir demokratų kandidato į prezidentus Joe Bideno reakciją į šiuos protestus ir sakė: „Tai suteikia man vilties, kad abiejose stovyklose yra atsakingų balsų. Tikrai tikiuosi, kad sveikas protas nugalės.“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s