Policijoje – vėl eksperimentai bei reformos

Pasibaigus keturiuose policijos komisariatuose vykdomam eksperimentui dėl darbo organizavimo bus priimami sprendimai, kaip visoje Lietuvoje koreguoti policijos pareigūnų funkcijas.

Policijos departamento generalinio komisaro Renato Požėlos teigimu, svarstoma grįžti prie pareigūnų specializacijos.

„Šiuo metu vykdomi eksperimentai keliuose policijos komisariatuose, suformuluotos tam tikros užduotys, pasiūlyti tam tikri veiklos modeliai – kad atsirastų specializacijos, kad žmonės daugiau laiko galėtų atlikti konkrečius tyrimus, kad tam tikri pareigūnai galėtų daugiau veikti proaktyviai, tai yra prevenciškai dirbti su konkrečių apylinkių žmonėmis, bandyti užkirsti kelią nusikalstamoms veikoms“, – trečiadienį Seime po Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdžio žurnalistams sakė generalinis policijos komisaras.

„Didelė dalis to, kai pamatysime, kaip baigėsi eksperimentas, kokios jo išvados, galbūt tai bus ir tam tikrų korekcijų jau įvykdytai reformai pradžia“, – teigė jis.

Anot R.Požėlos, eksperimentas vyksta Klaipėdos miesto, Plungės rajono, Šiaulių miesto ir rajono bei Šakių rajono policijos komisariatuose.

„Jeigu ne karantinas, būtume jau vasarą turėję rezultatus, galbūt ir sprendimai būtų priimti. Dabar tikimės, kad rudeniop baigsime eksperimentus“, – informavo R.Požėla.

Siekiant padidinti patruliuojančių pareigūnų skaičių prieš kelerius metus tuometinė Policijos departamento vadovybė nurodė budėti gatvėse iki tol kitas funkcijas vykdžiusiems pareigūnams.

„Jokiu būdu nesakau, kad reforma nepasiteisino, sprendimai iš esmės buvo priimti teisingi, policijos pareigūnas tapo universalesnis, tačiau laikmetis diktuoja naujus iššūkius, ir natūralu, kad praėjus dvejiems-trejiems metams reikia tam tikrų pasikeitimų“, – trečiadienį sakė R.Požėla.

„Kas tai buvo per reforma, jeigu pasikeitimų reikia jau praėjus dvejiems-trejiems metams?!“ – gali paklausti įdėmus skaitytojas ir bus teisus.

Buvusio pasienio tarnybos vadovo teigimu, prie geresnio policijos pareigūnų darbo organizavimo turėtų prisidėti ir dešimties apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų sustambinimas iki penkių apygardų – tokiu būdu prisitaikant prie naujos regionų sistemos. Policijos komisariatai turi likti tik Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose bei Panevėžyje.

„Vadovas disponuos didesniais pajėgumais, didesnėmis galimybėmis veikti“, – teisinosi R.Požėla.

„Tragiškas įvykis Telšių apskrityje (kai buvo nušautas policijos pareigūnas – red.) kažkuria prasme rodo, kad mažosios mūsų apskritys galbūt dėl objektyvių ir subjektyvių priežasčių kartais ne pilnai vykdo ar gali vykdyti pavestas funkcijas ir uždavinius. Sustambinus padalinius atsiranda galimybės efektyviau veikti“, – pridūrė jis.

Pasak šalies policijos vadovo, darbo grupė taip pat rengia siūlymus, kaip pertvarkyti Policijos departamento darbą.

„Irgi bus stambinami padaliniai, mažės vadovaujančių asmenų skaičius“, – sakė R.Požėla.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s