Ukrainos prokurorai svarsto galimybę suimti buvusį šalies prezidentą P.Porošenko

Ukrainos generalinė prokuratūra trečiadienį pranešė, kad buvęs šalies prezidentas Petro Porošenko įtariamas spaudęs kitą aukšto rango pareigūną viršyti savo įgaliojimus ir kad sprendžiama, ar suimti buvusį valstybės vadovą reikia.

„Tyrimo duomenimis liaudies deputatas (P.Porošenko – red.) įtariamas, kad būdamas Ukrainos prezidentas 2018 metais, paskelbęs aiškiai nusikalstamą įsaką, paskatino kariuomenės pareigūną – Ukrainos užsienio žvalgybos (SVR) vadovą – viršyti savo valdžią ir tarnybinius įgaliojimus, tai yra, sąmoningai atlikęs veiksmus, aiškiai peržengiančius jam suteiktas teises ir įgaliojimus, įvykdytus ypatingojo laikotarpio padėties sąlygomis“, – sakoma Generalinės prokuratūros pranešime.

Prokuratūra pridūrė, kad šiuo metu sprendžiama, ar P.Porošenko turi būti areštuotas.

Šios bylos tyrimui vadovauja Valstybinis tyrimų biuras (HBR).

Anksčiau P.Porošenko advokatas, tarp kitko Rusijos pilietis, Ilja Novikovas sakė, kad įtarimai buvusiam prezidentui susiję su galimai neteisėtų SVR vadovo pirmojo pavaduotojo Serhijaus Semočkos paskyrimu.

„Kalbama apie bylą… dėl pono Semočkos paskyrimo Užsienio žvalgybos tarnybos vadovo pavaduotoju“, – nurodė teisininkas.

Anksčiau trečiadienį P.Porošenka, jo advokatai ir keletas buvusio prezidento partijos „Europietiškas solidarumas“ įstatymų leidėjų atvyko į Generalinę prokuratūrą Kijeve susitikti su generaline prokurore Iryna Venediktova.

„Mano veiksmai visiškai atitiko Ukrainos konstituciją“, – žurnalistams sakė P. Porošenko.

Jis pridūrė, kad „mėginimai pareikšti įtarimus prezidentui, pareigas einančiam liaudies deputatui privalo teikti vien tik generalinis prokuroras“.

Anksčiau P.Porošenko skundėsi esąs persekiojamas HBR dabartinės valdžios užsakymu ir teigė, kad tai yra valdančiųjų nevilties ir bejėgiškumo ženklas.

„Tai, ką dabar daro valdžia, neturi nieko bendra su Europos vertybėmis, su mūsų judėjimu į Europą, mūsų pasiekimais, beviziu režimu (su ES – red.), kurio trečiąsias metines rytoj švęsime“, – kalbėjo jis prie generalinės prokuratūros, kur protestuotojai susirinko išreikšti palaikymo buvusiam valstybės vadovui.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s