Vašingtonas oficialiai informavo Vokietiją apie planus sumažinti amerikiečių karinį kontingentą

Jungtinių Valstijų vyriausybė oficialiai informavo Vokietiją apie planus sumažinti šalyje dislokuojamą amerikiečių karinį kontingentą, trečiadienį žurnalistams sakė Berlyno vyriausybės atstovė Ulrike Demmer.

„Vyriausybė buvo informuota, kad JAV svarsto galimybę sumažinti Vokietijoje laikomą karinį kontingentą“, – nurodė U.Demmer, bet daugiau detalių neatskleidė.

Anksčiau remdamasis neįvardytais šaltiniais vyriausybėje JAV dienraštis „The Wall Street Journal“ pranešė, jog prezidentas Donaldas Trumpas įpareigojo Pentagoną iki rudens reikšmingai sumažinti Vokietijoje laikomų amerikiečių karių skaičių. Pranešama, jog D.Trumpas įsakė iki rugsėjo išvesti iš Vokietijos 9,5 tūkst. JAV kariškių.

Šiuo metu Vokietijoje laikoma 34,5 tūkst. JAV karių grupuotė. Amerikiečių kariškiai yra laikomi Vokietijoje nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos, kai karą pralaimėjusi nacių Vokietija buvo okupuota sąjungininkų – Didžiosios Britanijos, JAV, Prancūzijos bei Tarybų Sąjungos. Laikui bėgant iš šalies pasitraukė visų okupacinių kariuomenių padaliniai išskiriant amerikiečius. Pavyzdžiui, 1990-taisiais Vokietijos teritorijoje buvo dislokuota apie 200 tūkst. JAV okupacinės grupuotės karių. Dabar Europos teritorijoje yra 7 JAV karinės įgulos ir 5 iš jų yra dislokuotos būtent Vokietijoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s