R.Karoblis: JAV karių buvimas Lietuvoje – geriausia atgrasymo priemonė

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sako, kad JAV karių buvimas Lietuvoje ir bendros pratybos yra geriausia atgrasymo priemonė.

„JAV karių buvimas Lietuvoje, bendros pratybos su Lietuvos ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kariais yra geriausia atgrasymo priemonė šiais neramiais laikais“, – penktadienį surengtoje JAV karių rotacijos baigimo ceremonijoje Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje kalbėjo R.Karoblis.

JAV karių kontingento vadas pulkininkas leitenantas Stephenas Johnsonas teigė esantis dėkingas Lietuvai už darbus, priimant amerikiečių karius.

„Šis devynis mėnesius trukęs dislokavimas buvo be galo produktyvus ne tik stiprinant bendradarbiavimą saugumo srityje, bet ir daug platesniu mastu“, – teigė S.Johnsonas.

„JAV kariuomenės 1-osios divizijos 9-ojo pulko 1-asis batalionas dėkingas Lietuvos žmonėms už paramą, kurie buvo be galo draugiški, svetingi, supažindino amerikiečių karius su Lietuvos kultūra. O kariai savo ruožtu įsitraukė į bendruomenių veiklą tiek Pabradėje, tiek kitose Lietuvos vietose“, – teigė karininkas.

JAV ambasadoriaus Lietuvoje Roberto Gilchristo teigimu, amerikiečių karių patirtis Lietuvoje įrodo tvirtą transatlantinį ryšį.

„Ši patirtis įrodo, kad transatlantinis ryšys yra tvirtas. Tikimės, kad ateityje jis tik stiprės. Esame dėkingi Lietuvos vyriausybei už jos nuveiktus darbus priimant amerikiečių karius. Esu tikras, kad tai duos daug naudos tiek Lietuvai, tiek Jungtinėms Amerikos Valstijoms toliau plėtojant draugystę“, – pareiškė JAV atstovas.

Pabradėje penktadienį surengta ceremonija simboliškai užbaigė JAV karių misiją Lietuvoje – buvo iškilmingai sulankstyta bataliono vėliava, atliktos kitos apeigos.

JAV karių batalionas Lietuvoje buvo dislokuotas nuo praėjusių metų spalio. Kartu amerikiečių kariai į Lietuvą buvo atsigabenę ir apie 30 tankų „Abrams“, daugiau nei 20 pėstininkų kovos mašinų „Bradley“ ir kitų karinių priemonių.

Amerikiečių kariai turėjo baigti rotaciją šį pavasarį, tačiau dėl koronaviruso pandemijos jie pabuvo Lietuvoje ilgiau.

Lietuva amerikiečių kariams skyrė apgyvendinimą, logistinę paramą. JAV kariai naudojosi Lietuvos kariuomenės poligonų infrastruktūra. Amerikiečių kariškai Lietuvoje dalyvavo kovinio rengimo treniruotėse, nedidelio masto karinėse pratybose, dalijosi profesine patirtimi su Lietuvos kariais, taip pat padėjo įrengti sporto salę Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje Kaune, dalyvavo įvairiuose propagandiniuose renginiuose.

Krašto apsaugos ministerijos teigimu, vien į Pabradėje esantį poligoną JAV yra investavusios daugiau nei 3,6 mln. eurų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s