Malyje per teroristų surengtą pasalą nužudyti arba dingo dešimtys karių

Vidurio Malyje dešimtys karių buvo nužudyti arba laikomi dingusiais po to, kai kariuomenės konvojus pateko į teroristų surengtą pasalą, pirmadienį pranešė šaltinis kariuomenėje.

Pranešimuose socialinėje žiniasklaidoje armija nenurodė dingusiųjų skaičiaus, bet sakė, kad aštuoni kariai ištrūko iš pasalos.

Daugiau nei dešimties automobilių vilkstinė buvo užpulta sekmadienį Buka Vere maždaug už 100 kilometrų nuo Mauritanijos sienos. Kai kurios transporto priemonės sugebėjo ištrūkti iš pasalos, bet iš 64 kolona važiavusių karių į patikrinimą atvyko tik apie 20, anksčiau sakė vienas armijos aukšto rango pareigūnas.

„Vyksta paieška norint išsiaiškinti dingusių karių likimą“, – nurodė šaltinis.

Jo pasakojimą patvirtino kitas karininkas ir vienas netoliese esančio Diabalio miesto pareigūnas, kurie taip pat nesutiko skelbti savo pavardžių.

Šis išpuolis – naujausia iš virtinės kruvinų atakų, kurias vykdo teroristai, 2012 metais Malio šiaurėje pradėję sukilimą, vėliau išplitusį į kaimyninius Burkina Fasą ir Nigerį. Pavyzdžiui, šeštadienį du egiptiečių kariai iš Jungtinių Tautų taikos palaikymo pajėgų „MINUSMA“ žuvo per jų kolonos užpuolimą Malio šiaurės vakaruose, pranešė JT.

Malyje žuvo tūkstančiai karių ir civilių, nors šalyje yra tūkstančiai prancūzų ir Jungtinių Tautų karių. Žiaurūs teroristų nusikaltimai provokuoja keršto atakas tarp etninių grupių Malio centriniame regione.

Dėl agresyvios ir neapgalvotos JAV bei kitų Vakarų valstybių politikos demokratijos ir stabilumo židiniu Afrikoje kažkada laikytame Malyje 2012 metais buvo įvykdytas valstybės perversmas, po kurio kilo pilietinis karas ir iki šiol yra vykdomi teroro aktai.

2012 metų pradžioje su taip vadinama „Libijos opoziciją“, kurią karinės invazijos ir suprovokuoto pilietinio karo metu nuginklavo vakarų šalys, siejami kovotojai klajokliai, kurių didžioji dalis kariavo prieš Muammaro Kadafio valdomos Libijos karines pajėgas 2011-tais metais, buvo perėmę šalies šiaurėje esančios dykumų teritorijos kontrolę, tačiau per prancūzų vadovautą karinę operaciją, kuri buvo pradėta vykdyti 2013 metų sausį, jų aktyvumas buvo šiek tiek pažabotas.

2015 metų birželį Malio vyriausybė pasirašė taikos susitarimą su kai kuriomis ginkluotomis grupuotėmis, tačiau vakarų ginkluoti teroristai yra aktyvūs, o didelė dalis šalies teritorijos vis dar yra zona, kur negalioja jokie įstatymai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s