Indijos kariuomenė paskelbė apie 20 savo karių žūtį per susirėmimus pasienyje su Kinija

Indijos Kariuomenė antradienį pranešėm jog mažiausiai 20 indų karių žuvo per įnirtingus susirėmimus su kinų pajėgomis šalia ginčijamos sienos tarp Indijos ir Kinijos.

Įtampa palei 3,5 tūkst. km ilgio sieną tarp abiejų branduolinių ginklų turinčių kaimynių paaštrėja reguliariai. Ši siena niekada nebuvo tinkamai demarkuota.

Anksčiau Indija pranešė apie tris aukas, bet vėliau paskelbtame kariuomenės pranešime sakoma, kad žuvo dar 17 karių, „kurie (pirmadienį – red.) buvo kritiškai sužeisti“. Tai buvo daugiausiai gyvybių pareikalavę Indijos ir Kinijos pajėgų susirėmimai per kelis dešimtmečius.

Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Žao Lijianas pranešė žurnalistams, kad indų kariai pirmadienį dukart kirto sieną, „provokuodami ir užpuldami kinų karius“. Anot jo, dėl to „kilo rimta fizinė konfrontacija tarp pasienio pajėgų“.

Pekinas pareiškė „griežtų protestų ir oficialių nusiskundimų“ Deliui, sakė Žao Lijianas. Ministerijos atstovas apie žuvusius karius neužsiminė, tačiau Indija antradienį pranešė, kad aukų būta „abiejose pusėse“.

Praėjusią savaitę Kinija pareiškė pasiekusi „teigiamą konsensusą“ su Indija mažinant įtampą pasienyje. Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi ir Kinijos prezidentas Xi Jinpingas, siekdami sumažinti tarp šalių tvyrančią įtampą, per pastaruosius dvejus metus surengė virtinę susitikimų, kuriuose susitarė gerinti komunikaciją pasienyje tarp abiejų šalių kariuomenių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s