(Ne)matoma rinkos ranka: JAV leido amerikiečių bendrovėms bendradarbiauti su „Huawei“ kuriant 5G sistemas

JAV prekybos departamentas patvirtino, kad panaikins anksčiau nustatytus apribojimus amerikiečių bendrovėms bendradarbiauti su Kinijos technologijų milžine „Huawei“ kuriant naujosios kartos (5G) mobiliojo ryšio sistemą.

JAV patvirtino, kad „peržiūrės savo draudimus amerikiečių bendrovėms, kurios bendradarbiauja su Kinijos „Huawei“, siekiant užtikrinti, kad jos galėtų dirbti kartu kurdamos naujos kartos 5G tinklų standartus“,– sakoma Prekybos ministerijos įraše, paskelbtame socialiniame tinkle „Twitter“.

Tuo pat metu paskelbtas JAV prekybos sekretoriaus Wilburo Rosso pranešimas, kuriame sakoma: „JAV neatsisakys lyderystės pasaulinių inovacijų srityje. Prekybos ministerija privalo ginti JAV nacionalinį saugumą ir užsienio politikos interesus, skatindama amerikiečių pramonę visapusiškai įsitraukti į Jungtinių Valstijų technologijos pavertimo pasauliniais standartais procesą“.

JAV pareigūnai teigia, kad, „Huawei“ veikia Kinijos vyriausybės interesais, o jos technologijos naudojimas kitose šalyse atveria Kinijai kelią į valstybės paslaptis, kenkiančias nacionaliniam saugumui.

Pati bendrovė tokius kaltinimus ne kartą griežtai neigdavo.

Anksčiau JAV yra įtraukusios „Huawei“ į juodąjį sąrašą ir uždraudė amerikiečių įmonėms pardavinėti jai elektroninės įrangos gamybos komponentus, visgi šio draudimo įsigaliojimas jau kelis kartus buvo atidėtas.

JAV valdininkai tiesiai sako, jog kai amerikiečių pramonė dirba Amerikos naudai ir padeda jai „ginti nacionalinį saugumą ir užtikrinti užsienio politikos interesus“ – tai yra normalu, o kai Kinijos įmonės dirba savo šalies naudai – tai jau neleistina. Dvigubi standartai? Protekcionizmas? Ne! Tiesiog (ne)matoma rinkos ranka.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s