“Supaleckėjęs“: Ž. Pavilionis sukritikavo Gintautą Palucką už pasisakymus dėl Astravo AE

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Žygimantas Pavilionis apkaltino Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininką Gintautą Palucką palaikant sprendimus, kurie „vieną gražią dieną gali nušluoti Lietuvą nuo žemės paviršiaus“. Konservatorius įsitikinęs, jog socialdemokratų lyderio nuomonė apie Astravo atominė elektrinę iš esmės atrodo kaip parama „Kremliaus projektui“.

Ž. Pavilionis pasipiktino trečiadienį G. Palucko išsakyta nuomone dėl Astravo AE elektros pirkimo. Anot socialdemokrato, konservatoriai manipuliuoja žmonių nuomone, kuomet rengia piketus prieš Baltarusijos elektrinę. Jo manymu, Lietuvai nereikia fiziškai atsiriboti nuo Baltarusijos ir atsisakyti galimybės turėti pigesnę elektros energiją šalies žmonėms ir verslui.

Ž. Pavilionis savo ruožtu mano, kad panašūs G. Palucko pasisakymai prieštarauja Lietuvoje priimtiems įstatymams. Visų pirma jis turi omenyje 2017 metų balandžio 20 dienos „Būtinųjų priemonių, skirtų apsisaugoti nuo trečiųjų šalių nesaugių branduolinių elektrinių keliamų grėsmių“ įstatymą, kurį G. Paluckas, Pavilionio nuomone, pavadino “beprasmiu“. Už šį įstatymą, pabrėžia „TS-LKD“ frakcijos atstovas, balsavo ir socialdemokratai.

„Siūlydamas pirkti netrukus paleidžiamo Astravo elektrą, t.y. mūsų pinigais padėti Lukašenkai plėsti šį atominį monstrą iki galimai keturių reaktorių, kurio pirmas blokas paleidžiamas be jokio rezervo jėga paims ne tik mūsų Kruonį, ilgam mus pakabins ant Maskvos energetinių kaskadų (atitinkamai ir politinės Kremliaus įtakos), pilnai sustabdys mūsų sinchronizaciją su Kontinentinės Europos tinklais, bet ir vieną gražią dieną gali nušluoti Lietuvą nuo žemės paviršiaus“, — savo „Facebook“ paskyroje parašė Pavilionis.

Be to, konservatorius atkreipė dėmesį, kad savo pasisakymais G. Paluckas jau ne pirmą kartą „ragina pažeisti ne tik šį įstatymą, bet ir 2017 metų Nacionalinę saugumo strategiją“. Šioje strategijoje Astravo AE pripažinta kaip „kelianti grėsmę Lietuvos gyventojams ir aplinkai“.

Be to, Ž. Pavilionis priminė dar vieną įstatymą, kurį, anot jo, pažeidžia G. Paluckas: 2017 metų birželio 15 dienos Seime priimtą įstatymą dėl „Dėl branduolinės elektrinės, statomos Baltarusijos Respublikoje, Astravo rajone, pripažinimo nesaugia, keliančia grėsmę Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui, aplinkai ir visuomenės sveikatai“.

„Taigi, Paluckas ragina palaikyti Kremliaus projektą, kuris yra valstybiniu, aukščiausiu įmanomu lygiu įvardytas kaip „nacionalinio saugumo grėsmė“. Kaip galima būtų pavadinti tokį politiką? Ar ne laikas prokuratūrai susidomėti šiais Paleckio bendražygio pareiškimais?“ — reziumavo Ž. Pavilionis.

Baltarusija, dalyvaujant Rusijos „Rosatom“ įmonei, stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug 50 kilometrų nuo Vilniaus. Gegužės pradžioje į objektą buvo atvežtas branduolinis kuras pirmajam jėgainės blokui.

Lietuva tikisi, kad Baltijos šalys netrukus pasirašys susitarimą, kad iki 2026 metų, kai jų tinklai bus sinchronizuoti su Europos tinklais, jos neįleis Baltarusijos energijos į regioną. Dėl Astrave planuojamos gaminti elektros boikoto Lietuvą palaiko Estija ir Lenkija, tačiau Latvijos parašo memorandume kol kas nėra.

Gegužės pradžioje į objektą buvo pristatytas branduolinis kuras. Pasak Baltarusijos energetikos viceministro Michailo Michadiuko, fizinį pirmojo atominės elektrinės bloko paleidimą planuojama pradėti šių metų liepą.

Daugelis ekspertų pažymi, kad aštrus Vilniaus pasipriešinimas Astravo AE iš esmės kyla ne dėl susirūpinimo techninėmis ar aplinkosaugos problemomis, o dėl „nuoskaudos“ už Ignalinos AE praradimą ir iš baimės prarasti savo jau ir taip silpnas pozicijas energetikos rinkoje.

Be to, Lietuva šiuo klausimu yra manipuliuojama Lenkijos. Kaip nesenai paaiškėjo, pasak signataro bei diplomato Albino Januškos, prieš kurį laiką per uždaras derybas Lenkija pateikė Lietuvai tokią sąlygą: lenkai leis naudotis savo infrastruktūra Lietuvos elektros energetikos sistemai sinchronizuoti su Europa tiktai tuo atveju jeigu mūsų šalis užblokuos elektros iš Astravo AE patekimą į Europos Sąjungos rinką. Kitu atveju Lenkija neleis Lietuvai naudoti savo infrastruktūrą sinchronizacijai su ES baigti ir Lietuva liks rusiškoje BRELL sistemoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s