Mirė vienas ryškiausių JAV lietuvių bendruomenės veikėjų Stasys Balzekas

Eidamas 96-uosius metus ketvirtadienį mirė vienas ryškiausių JAV lietuvių bendruomenės veikėjų, Lietuvos garbės konsulas Floridoje Stasys (Stanley) Balzekas jaunesnysis.

Stasys (Stanley) Balzekas gimė 1924 metais Čikagoje, baigė De Paulo universitetą, buvo bendrovės „Balzekas Motor Sales“ prezidentas, 1966 metais Čikagoje įkūrė Balzeko lietuvių kultūros muziejų. Jis buvo Amerikos lietuvių demokratų partijos, Lietuvių fondo, Amerikos pramonės rūmų narys, taip pat Amerikos lietuvių tarybos prezidiumo narys ir viceprezidentas. Nuo 1989 metų vadovavo reklamos ir ryšių su visuomene agentūrai „Archer International“, konsultavo JAV pareigūnus tautinių kultūrų ir jų tarpusavio santykių klausimais, o 1990 metais įsteigė Čikagos ir Vilniaus miestų draugystės komitetą, buvo jo pirmininkas.

2000-taisiais S.Balzekui buvo suteiktas Lietuvos garbės konsulo Floridoje vardas.

Už nuopelnus Lietuvai 1996 metais S.Balzekas apdovanotas Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, 2016 metais – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi. Už ypatingus nuopelnus puoselėjant lietuvybę užsienyje, įsitraukimą į Lietuvos gyvenimą ir kuriant gerovę Lietuvoje šiemet jis buvo apdovanotas Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklo „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ Aukso Vyčiu.

Užuojautą artimiesiems, bičiuliams, JAV ir Pasaulio lietuvių bendruomenėms dėl S.Balzeko mirties penktadienio vakarą išreiškė Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda bei užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Reiškiu gilią užuojautą velionio artimiesiems bei bičiuliams, Pasaulio lietuvių bendruomenei, ir visiems, kam brangūs jo puoselėti idealai. Tebūnie jo atminimas mums įpareigojimas tęsti lietuvybės išsaugojimo ir puoselėjimo darbus visame pasaulyje“, – rašoma prezidento užuojautoje.

„Jo ilgametis darbas Lietuvai ir lietuvybės išsaugojimui pasaulyje išliks mūsų visų atmintyje“, – rašoma užsienio reikalų ministro užuojautoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s