Protestuojantys klaipėdiečiai stojo mūru už Girulių mišką: aistras ramino viceministras

Penktadienį prie Klaipėdos miesto savivaldybės surengta gausi pilietinė akcija, kokios seniai nebuvo ramiame uostamiestyje.

Pasipiktinę valdžios planais iškirsti pajūrio mišką dėl geležinkelių terminalo statybų klaipėdiečiai susibūrė prie savivaldybės. Valdininkai ir susisiekimo viceministras ramino susirinkusiuosius, kad priimtų sprendimų dar nėra.

„Grobuonys! Šalin rankas nuo Klaipėdos plaučių“, – skelbė klaipėdiečių plakatai.

Žinia apie atvykstantį viceministrą pasklido socialiniuose tinkluose greitai ir plačiai.

Prie savivaldybės penktadienio popietę susirinko keli šimtai aktyvių žmonių. Netoli protesto akcijos vietos patruliavo policijos pareigūnai.

Žmonės bandė patekti ir į savivaldybę, kur susisiekimo viceministras surengė susitikimą su bendruomene.

Klausimas dėl Klaipėdos miesto bendrojo plano keitimo ir Transeuropinio IX B transporto koridoriaus ruožo – Klaipėdos geležinkelio mazgo susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo planų sukurstė aistras. Žmones papiktino valdininkų užmojai iškirsti apie 30 hektarų pajūrio miško tam kad išplėsti Pauosčio geležinkelio mazgą Melnragėje bei iškelti iš miesto pramoninių geležinkelių stotį.

Kaip pranešė teigė architektas Edmundas Andrijauskas, vargu ar atsirastų nors vienas klaipėdietis, kuris pritartų tokiems planams.

„Tas miškas prieš du šimtmečius pačių klaipėdiečių sodintas. Centų skaičiavimas, kiek būtų prarasta plėtrą vykdyti Kopūstuose, o ne pajūryje, nė iš tolo neprilygtų nuostoliams, kuriuos patirtų visas miestas“, – teigė architektas.

Jis priminė, kad Klaipėdos senamiesčio plotas yra 35 hektarai. Tokio pat ploto ir Poilsio parkas prie Klaipėdos universiteto. Pasak architekto, priėmus sprendimą rekonstruoti Pauosčio stotį, kentėtų melnragiškiai.

Ketvirtadienio vakarą į Klaipėdą atvykęs Susisiekimo viceministras Gytis Mažeika apžiūrėjo vietą. Anot jo, yra svarstomos visos alternatyvos – tiek Kopūstų, tiek Draugystės, tiek Pauosčio stotys.

„Alternatyvos jau seniai buvo aiškios, tačiau gal formuluotės netikslios. Todėl ir kilo žmonėms neaiškumų“, – teigė Susisiekimo ministro pavaduotojas.

Gyventojų užpultas klausimais, kodėl duotas pritarimas tokiems planams, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis teisinosi, jog duotas pritarimas tik specialaus plano vykdymui.

„Administracijos pozicija, kad būtų analizuojami ir Kopūstai, ir Draugystės stotis, ir Pauosčio stotis“, – teigė jis. Savivaldybė išplatino pranešimą, kuriame pabrėžiama, jog vietos valdžia laikosi pozicijos, kad transporto koridoriaus klausimą „reikia spręsti ne beatodairiškai kertant miškus, o kompleksiškai įvertinant ne tik geležinkelio, bet ir visą sausumos bei vandens transporto infrastruktūros įrengimo bei plėtros sistemą“.

 „Girulių miškas – ne vieta geležinkeliui plėsti. Miestas skatina investicijas, bet ši kaina mums nepriimtina net ir su „saldainiuku“ – pažadu sumažinti geležinkelio transportą miesto centre, – panešime spaudai cituojamas G. Neniškis.

„Dabar pradedami raškyti pirmieji skuboto uosto Bendrojo plano tvirtinimo iš jėgos pozicijų, neatsižvelgiant į miesto savivaldybės Tarybos, miesto bendruomenės nuomonę, vaisiai. Vis dėlto pasitikėjimo įkvepia faktas, kad AB „Lietuvos geležinkeliai“ girdi miesto poziciją ir, tikiuosi, padarys viską, kad būtų išvengta Girulių miško aukos geležinkelio plėtrai“, – situaciją pakomentavo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Klaipėdos miesto ir apskrities bendruosiuose planuose Klaipėdos geležinkelio mazgą, apimant Klaipėdos, Rimkų, Draugystės geležinkelio stotis, joms priklausančius kelynus, jungiamuosius ir privažiuojamuosius kelius ir teritoriją buvo numatyta rengti Klaipėdos rajono teritorijoje, netoli Kopūstų kaimo. Toks yra ir naujausias Klaipėdos miesto savivaldybės pasiūlymas Vyriausybei – numatyti, kad Klaipėdos geležinkelio mazgas apimtų paminėtas teritorijas ir teritoriją prie Kopūstų kaimo.

„Siūlome tikslinti planuojamos teritorijos ribas, kad būtų kompleksiškai įvertinta viso Klaipėdos geležinkelio mazgo plėtros apimtis“, – tokia miesto pozicija išsakyta ir balandžio 30 d. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus rašte Susisiekimo ministerijai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s